• Anasayfa
  • Oyun
  • Yeni Bir Yerli Yapım Macera Oyunu: Tuhaf Deprem

Yerli ve Kaliteli Bir Oyun Daha Steam'de Satışa Çıktı: Tuhaf Deprem

1
0
0
0
0
Türk yapımı bir macera oyunu olan Tuhaf Deprem, Steam'de satışa çıktı.
Bir süredir artan yerli yapım oyun, uygulama ve projelere bir yenisi daha eklendi. Bir süredir hummalı bir çalışmayla hazırlanan Tuhaf Deprem ya da global adıyla Bizarre Earthquake adlı yerli macera oyunu, artık Steam üzerinden satışa çıktı.

Bir deprem uzmanı olan Cansu ile bu konuda nedense isteksiz olan asistanı Bora’nın, Kocaeli, Kandıra'nın kırsal bölgesinde geçen oyun, bu iki karakterin de oynanabilir olmasıyla dikkat çekiyor.Adventure Game Studio oyun motoru ile hazırlanan ve tıpkı Kerim Kumbasar adlı geliştiricide olduğu gibi tek başına geliştiren Fatih Uzun, bu motordan dolayı biraz pişman olmuş. Çünkü oyunun tanıtım videosunda ve görsellerinden anlayabileceğiniz gibi kaliteli bir yapım olsa da geçtiğimiz yılların grafik kalitelerinde kalması bir açıdan oyunun eksisi olarak dikkat çekiyor. Fakat bunun sebebi Fatih değil, AGS motoru. "Niye başka motor kullanmamış o zaman?" diye soracaklara da "Oyunu yapmaya AGS ile başladım, başladığım zamanlarda da Unreal gibi motorlar ücretsiz değildi. Artık bu motor ile oyun hakkında epey yol kat edince AGS ile bitirmek durumunda kaldım" şeklinde açıklama yapan Uzun, bu dezavantajı dışında oldukça iyi bir yapım ortaya çıkarmış.
 

Yukarıdan tanıtım videosunu görebileceğiniz Bizarre Earthquake ya da Tuhaf Deprem, Steam üzerinden özel çıkış indirimi ile %20 indirim sunarak 6,40TL ile satışa çıktı. 2 gün sonra indirimin biteceğini belirtelim. Ama bu indirimin bitmesinin ardından da 8TL olacak. Şahsen bir geliştiriciyi destekleme açısından bu paranın kesinlikle verilmesi ve Fatih Uzun kardeşimizin yeni nesil oyun motorlarıyla çok daha iyi işler yapmasının önünü açmak gerektiğini düşünüyorum.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0