• Anasayfa
  • Oyun
  • Tüm Zamanların En Çok Satan 10 Unutulmaz Oyunu!

Tüm Zamanların En Çok Satan 10 Unutulmaz Oyunu!

0
0
0
0
0
Tüm Zamanların En Çok Satan 10 Unutulmaz Oyunu!
Oyun tarihinden bugüne kadar sayısız yapım geldi geçti. Tür ve platform farkı gözetmeden, tüm zamanların en çok satılan 10 oyununu sizler için bir araya getirdik. Sizce bu listede hangi oyunlar olabilir?
40 yılı aşkın bir süreyi geride bırakan video oyun tarihinden birçok yapım geldi geçti. Bu oyunlardan bazıları dünya çapında popüler oldu ve aşılması güç satış rakamlarına imza attı.

Konsol ya da PC ayrımı gözetmeden, tüm platformlarda bugüne kadar en çok satılan oyunları sizler için bir araya getirdik. Listedeki oyunların bazılarını çok yakından tanıdığınıza, bazılarını ise görünce şaşıracağınıza eminim. İşte oyun tarihinde tüm zamanların en çok satılan 10 oyunu…

 10) New Mario Bros.

Nintendo'nun, Mario Bros. efsanesinin 20. doğum günü şerefine yarattığı bir yapım olan New Mario Bros, Nintendo DS için geliştirildi. Klasik 2D platform oyunu özelliğini koruyan New Mario Bros. oyununda Nintendo DS'in sağladığı 3D perspektifinden de yararlanıldı. Oyun dünya çapında 30.38 milyon adetlik satışa ulaşmayı başardı.

 9) Wii Sports Resort

Wii oyun konsolunun yenilikçi özelliklerini sergileyen Wii Sports oyunun devamı niteliğindeki Wii Sports Resort, 2009 yılında satışa sunuldu. Oyun, dünya çapında 31.89 milyon satıldı.

   8) Grand Theft Auto V

Listedeki en yeni oyunlardan biri olan GTA V, PlayStation 3 ve Xbox 360 konsolları için satışa sunuldu. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyun dünya çapında 32.5 milyon adet satıldı.

 7) Pokemon Gold/Silver

Listede bol bol karşılaşacağımız Pokemon oyunlarınından Pokemon Gold ve Silver, 1999 yılında GameBoy Color için satışa sunuldu ve 34.9 milyon adetlik satış rakamına ulaştı.

 6) Mario Kart Wii

Yılların Mario Bros'unu karting pilotu olarak gördüğümüz Mario Kart Wii, Nintendo Wii'nin en eğlenceli oyunlarının başında geliyor. 2008 yılında piyasaya çıkan oyun 35.26 milyon adetlik satışıyla bunu ispatlamış durumda.

 5) Super Mario Bros.

Sıra efsanenin doğduğu oyuna geldi... NES için 1985 yılında sunulan Super Mario Bros., Mario efsanesine dair unutulmaz ne varsa hepsinin ilk kez görüldüğü oyun olma özelliğine sahip. Şahsen hala en severek oynadığım Mario oyunu olan bu yapım 40.24 milyon adetlik satışıyla ilk 5'e adını yazdırıyor.

 4) Tetris

Tetris için bir şeyler yazmaya gerek var mı bilmiyorum? Tetris, NES ve Gameboy konsollarında toplam 43 milyon adet satılmış. Sadece Tetris oyununun klonları yüklü olan, tek oyunluk el konsolları bu rakama tabii ki dahil değil. 

 3) Wii Fit

Evleri spor salonunan dönüştüren Wii Fit, dünya çapında ne kadar çok forma girmek isteyen kişi olduğunu da bizlere gösteriyor. 2007 yapımı oyun 43.5 milyonluk satışla ilk 3'e adını yazdırmayı başarmış.

 2) Pokemon Red / Blue

Pokemon serisinin GameBoy ve GameBoy Advance platformu için hazırlanan oyunu, 44.72 milyonluk satış adetiyle listenin zirvesinde yer alıyor.

 1) Wii Sports

Oyun dünyası Nintendo Wii'nin Nunchuck ve Wii Remote adlı kumandalarını ilk gördüğünde şoka uğramıştı. Herkes birbirine "bunlarla nasıl oyun oynanır?" diye sorarken, bu sorunun cevabını bulabilecekleri en iyi oyun Wii Sports oldu. Yeni kontrollerin tüm işlevlerini sergileyen oyun, dünya çapında 81.99 milyon adet satarak neredeyse en yakın takipçisini ikiye katladı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0