• Anasayfa
  • Oyun
  • Türk Geliştiriciden Kendi Oyununuzu Tasarlamanızı Sağlayan Uygulama: GameLoop!

Türk Geliştiriciden Kendi Oyununuzu Tasarlamanızı Sağlayan Uygulama: GameLoop!

3
1
0
0
0
Geliştiriciliğini bir Türk'ün yaptığı uygulama GameLoop, kendi oyununuzu yaratabilmenizi sağlıyor.
Hepimiz oyun oynamayı severiz ve bıkmadan, sıkılmadan oyun oynayabilecek kapasiteye sahibizdir (en azından ben öyleyim). Çok severek oynadığımız oyunlar bile zaman içerisinde ve yerlerini yeni oyunlara bırakabiliyorlar. Bu durumun ana nedeni, insan beyninin oynadığı oyunda herhangi bir farklılık görememesidir. Yani sürekli olarak yeni birşeyler arayan beynimiz, yavaş yavaş karşılaştığımız tüm oyunları tüketmeye başlıyor. Bu durum birkaç sene içerisinde (eğer çok oyun oynuyorsanız) öyle bir hal alıyor ki oynamak istediğiniz türde ve içerikteki oyunu bulamıyorsunuz ve içinizden "keşke kendi oyunumu yapabilseydim" diyebiliyorsunuz. Maalesef bu hiç kolay bir işlem değil. 

Binlerce, hatta milyonlarca oyun severin aynı durumda kaldığını bilen GameLooper isimli bir oyun geliştiricisi firma, oyunculara kendi oyunlarını üretme şansını tanıyan bir uygulama geliştirdiğini duyurdu. Çeşitli özellikleri olan bu uygulamanın ismi, uygulamayı üreten firma ile aynı: GameLooper. GameLooper, çeşitli görseller ekleyebildiğiniz, oyun mekaniği oluşturabildiğiniz ve diğer özellikleri ile tamamen yeni bir oyun dünyası yaratabildiğiniz ilginç bir uygulama.GameLooper, yeni oyun mekanikleri ve dünyası yaratabilmenize olanak sağlaması dışında kendi oyununuza animasyonlar yüklemenizi, bu oyunu çeşitli cihazlarla paylaşabilmenizi ve depolama alanına (cloud) oyununuzu yükleyebilmenizi sağlıyor. Uygulamayı kullanarak aklınıza gelen neredeyse tüm oyunların bir kopyasını üretebilmeniz mümkün. Örneğin GameLooper ekibi, uygulamanın tanıtım videosunda ünlü Flappy Bird'ün bir kopyasını yapıyorlar.
 

GameLooper oyununun ve ekibinin bir diğer özelliği de ekibin tamamen Türk geliştiricilerden oluşuyor olması. Umut Demirel, Kutay Yalçınkaya ve Aykut Yılmaz'ın başında bulunduğu GameLooper ekibi, böyle yaratıcı ve kullanışlı bir uygulamayla gündemimize gelerek bizleri gururlandırdı (ekip Oyun Döngüsü Ltd.'ye bağlı olarak çalışıyor).

GameLooper'ın 22 Ocak tarihinde indirilmeye sunulması bekleniyor. Android, iOS ve PC platformalarında kullanılabilecek olan uygulamanın sitesine buradan erişebilirsiniz.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0