• Anasayfa
  • Oyun
  • Türk Mobil Oyun Geliştiriciler Desteğinizi Bekliyor

Türk Mobil Oyun Geliştiriciler Desteğinizi Bekliyor

0
0
0
0
0
Geliştirdikleri ilk oyunu piyasaya sürmek için gün sayan Türk mobil oyun geliştirici ekibi Arthenda, lisans sorunları ile boğuşuyor.
 
Geliştirdikleri ilk oyunu piyasaya sürmek için gün sayan Türk mobil oyun geliştirici ekibi Arthenda, lisans sorunları ile boğuşuyor.

Bir süre önce ilk oyunları olan EZone Transporters adlı sonsuz koşu türündeki oyunlarını tamamlayan Arthenda, iOS ve Android platformlarında oynanabilecek olan oyunlarını piyasaya sürmeden önce birkaç lisansa ihtiyaç duyuyor.

EZone Transporters’da 4 karakterden birini seçerek galaksiler arası tünellerde sonsuza dek koşup uçarak puan topladığınız ve bu sırada engellerden kaçmaya çalıştığınız bir oyun. Diğer sonsuz koşu oyunlarından EZone Transporters’ı farklı kılan ise öncelikle 4 farklı karakter seçerek oynanabiliyor olması ve elbette ki uzay teması. Üstelik bu temayı güzel de bir hikaye ile desteklemişler.
 


Kimseye bağlanmak istemeyen ve bağımsız oyun geliştiriciler olarak kalmak isteyen ekip ise oyunlarını lisans karşılığında satmak yerine Kickstarter’dan destek bulma yoluna gitmişler.

2013 yılında İstanbul’da bir araya gelerek Arthenda ismi ile birlikte ekip halinde çalışmaya başlayan takım üyeleri kendileri için “büyük hayalleri olan küçük bir ekip” diyor.

Buğra Süslü, Belen Çiloğulları, Stanislav Ursache, Gökçe Akyürek ve Furkan Yurteri’den oluşan takımın ihtiyaç duyduğu meblağ ise 5000 Dolar olarak belirlenmiş. 500 Dolar ve üzerindeki destekler için de oyuna yardım yapan kişinin karakterini ekleme sözü vermişler.

Arthenda ekibinin EZone Transporter projesini incelemek ve eğer isterseniz katkıda bulunmak için buraya buyurun.


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0