• Anasayfa
  • Oyun
  • Türk Steam Kullanıcıların %50'si CS:GO Oynuyor!

Türk Steam Kullanıcıların %50'si CS:GO Oynuyor!

7
1
0
0
0
Dünyada olduğu gibi ülkemizde de binlerce oyuncu kitlesine sahip olan CS:GO tüm Türk Steam sahiplerinin yarısı tarafından oynandı.
Steam'i artık bilmeyenleriniz yoktur. Hele ki oyun oynamayı seven biriyseniz çok yüksek ihtimalle bir Steam hesabına sahipsiniz. Peki ya Türkiye'de en çok oynanan Steam'de yer verilen oyunu hiç düşündünüz mü? Aslında tahmin edeceğiniz üzere bu Counter Stikre: Global Offensive.

CS:GO olarak kısaltılan ve küçük büyük demeden binlerce belki de milyonlarca Türk oyuncuya sahip olan oyunun Steam verilerine göre Türk kullanıcılar arasında %47.51 gibi dev bir oranla kütüphanesinde bulunan CS, açık ara farkla birinci sırada.Yani Türkiye'de kaç tane Steam hesabı olan insan varsa bunların yarısında CS:GO  bulunuyor. Düz mantık ile her 2 Türk Steam kullanıcısından biri Conter Strike: Global Offensive oynamakta. (Ben sahip olmayan taraftayım, iyi mi kötü mü yaptım bilemedim)

Ardından %37.73 ile DotA 2 gelirken %29.75 oranla da Team Fortress 2 oynanıyor. Ancak işin daha da garip tarafı "Son 2 hafta" verilerine göre gerçekleşiyor. Çünkü bu sefer CS:GO %65:92 gibi acayip yüksek bir orana sahipken, ardından gelen DotA sadece %12.08'de kalmış. Yani son 2 haftada aktif olan Steam kullanıcıların büyük bir çoğunluğu CS:GO oynamakta.Yani o eski Counter Strike 1.5 ve  1.6 zamanlarını da hatırlıyorum. İnternet kafelerde deli gibi oynardık. Demek ki yeni nesil de CS oynamadan duramıyor. Fakat bu sayı gittikçe artacak gibi duruyor. Yani %66'ya kadar çıkan oynanma oranı ve hatta 2 hafta içinde ortalama 15-16 saat oynanma süresi gerçekten anormal seviyede yüksek. Oyunu gençlerin oynadığını da düşünürsek uyanma, okul, yemek, CS:GO, uyku şeklinde bir düzen ortaya çıkıyor. Hatta bazı kesim okul kısmını bile boşlamış olabilir.
7
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
1
0
0
0