• Anasayfa
  • Oyun
  • Türk Yapımı Korku Oyunu "Mesel" Steam Üzerinden Satışa Sunuldu!

Türk Yapımı Korku Oyunu "Mesel" Steam Üzerinden Satışa Sunuldu!

0
0
0
0
0
Burak Dabak'ın tek başına geliştirdiği korku oyunu Mesel, sadece 10 TL'ye Steam üzerinden satışa sunuldu.
Türk yapımı oyunların patlama yaptığı bugünlerde bir oyun haberi de Burak Dabak isimli geliştiricimizden geldi. Tek başına, Unreal Engine 4 kullanarak geliştirdiği "Mesel" isimli oyununu Steam üzerinden satışa sunduğunu belirten becerikli oyun yapımcısı, korku oyunlarının klasikleşmiş "terkedilmiş hastane" dekorunu sıra dışı bir hikayeyle harmanlamış.

Oyunun konusu oldukça ilgi çekici. Oyundaki canlandırdığınız karakter, istediği kadar roman satamamış olan bir yazar. Bu yazar, istediği kadar roman satamamasının ardından sorunun romanında olduğunu düşünüyor ve bu sorununu aşmak amacıyla Gölcük Çocuk Hastanesi'ne gidiyor. Terkedilmiş olan hastanenin korkunç ortamı, yazar olan karakterimizin yeni romanını tamamlayabilmesi konusunda ona yardımcı oluyor. Hastane içerisinde dolaştığınız sırada bazı notlar buluyorsunuz. Romanınızı oluşturmanız için bulduğunuz bu notları toplamanız ve birleştirmeniz gerekiyor.
 

Hastane ortamını ilginç kılan oyun içeriklerinden birisi de "Geçmişten Kare" isimli bir özelliğe sahip olmanız. Hastanenin eski halini görebilmenizi ve çeşitli bilgiler edinmenizi sağlayan bu özellik sayesinde daha detaylı araştırmalar yapabiliyorsunuz.

Savaş öğelerinin bulunmadığı, ancak ölmenin mümkün olduğu bu oyunda yapacağınız her türlü seçim, yazdığınız romanı daha farklı bir şekil almasını sağlıyor. Yaptığınız seçimler romanınızı o kadar çok etkiliyor ki, romanın kaç sayfa olacağı bile size bağlı.Hem korkunç yaratıklarla boğuştuğunuz, hem de iyi roman yazmak adına çabaladığınız bu oyunu Steam üzerinden 10 TL'ye satın alabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0