Yeni Çıkan 3 Yerli Mobil Oyun

0
0
0
0
0
Bugün de Türk yapımı haberlerimize 3 adet gayet eğlenceli 3 oyunla devam ediyoruz. Rop, İsim Şehir - Kelime Bulmaca ve Zigzag Cube adındaki 3 yeni oyunu inceliyoruz.
Bildiğiniz gibi Webtekno ekibi olarak Türk yapımı oyun ve uygulama gelişimlerine hatta Türk yapımı olan teknoloji ile alakalı her türlü projeye elimizden geldiğince bu platformda tanıtmaya çalışıyoruz.

Bu seferki haberimize Türk yapımı olan ve oldukça eğlenceli 3 oyun ile devam ediyoruz.

Her Türk insanının çocukluğunda mutlaka oynamış olduğu "İsim-Şehir" oyununu mobil versiyona taşındığı İsim Şehir - Kelime Bulmaca, ipler ile size verilen şekilleri yapmak adına saatlerce uğraşacağınız ve iOS'te büyük yankı uyandıran Rop ve oynarken sinir hastası olabileceğiniz ZigZag Cube adlı 3 oyun oldukça eğlenceli yapısıyla dikkat çekiyor.
 

 İsim Şehir - Kelime Bulmaca
Çocukluğumuzun efsane oyunlarından biri olan "İsim Şehir"i mobil platforma çok başarılı şekilde taşıyan bu oyun, bir kere açıp oynamaya kalktığınızda sizi saatlerce kitleyebilir. Oldukça eğlenceli bulduğum İsim Şehir - Kelime Bulmaca oyununu telefonunuza ücretsiz olarak indirdiğinizde İsim Şehir Online adıyla görünmekte.

Ibex Games yapımı olan bu oyuna Facebook ile bağlanarak arkadaşlarınız ile puan yarışına girebileceğiniz İsim Şehir - Kelime Bulmaca'da başta size 70 saniye süre ve rastgele bir harf vererek bu harften isim, şehir, başkent, ülke, ilçe, köy, renk, yemek, yabancı dizi, yerli dizi, üniversite, otomobil markası, futbol takımı ve en gıcık olduğum şirinler gibi bölümlerden kelime bulmanızı istiyor.

Şirinler geldiğinde apaşıp kalabileceğiniz oyunda yukarıda verdiklerimden sadece 7 tanesi size verilerek bu 7 farklı kategoriden cevaplar vermeniz isteniyor. Oyun içindeki dahili klavyeden yazdığınız cevapları rahatlıkla yazabiliyorsunuz. Fakat oyunda gördüğüm tek eksik hafızasının tam olarak gelişmemiş olması.

Özellikle ilçe ve köy konusunda yetersiz hafızaya sahip olduğunu düşündüğüm oyunda normalde var olan bir şeyi oyun kabul etmediği zaman yanında çıkacak kırmızı ok ile bildirerek doğru olması halinde oyuna eklenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Sonuç olarak çok zevkli bir oyun olan İsim Şehir - Kelime Bulmaca'yı içtenlikle herkese tavsiye ediyorum. Ücretsiz olan oyunda reklamlarda nadiren çıktığı için bir sıkıntı yaratmıyor. Tek sorun şu anda oyun sadece Android platformunda bulunuyor olması.
 
  İsim Şehir - Kelime Bulmaca Oyunu İndir [ÜCRETSİZ]

 

 ZigZag Cube
ZigZag Cube, Cihan Özgür adındaki geliştirici tarafından yapılan, oldukça eğlenceli ve bir o kadar da sinir bozucu olan bir oyun olduğunu söylemeliyim. Flappy Bird, Crossy Road gibi sinir bozuculuk seviyesine sahip olan oyunda tek yapmanız gereken ekrana dokunmak. İlk dokunuşunuzda sağa doğru giden küp, tekrar bastığınızda yukarı doğru gidiyor. Her basışta bir sağ bir yukarı doğru hareket edecek olan küpümüzü engellere çarpmadan diğer küpleri toplayarak hareket ettirmeye çalışıyoruz.

Yukarıda verdiğim iki sinir bozucu oyun mentalitesine sahip olan ZigZag Cube, çok daha farklı bir şekilde ele alarak oldukça eğlenceli bir oyun da ortaya çıkarmış. Mishal olarak şehir için otobüste biraz zaman alacak bir yolculuğunuz var ise eğer ZigZag Cube'te biraz sinirinizi bozarak vardığınız zamanı anlamadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Aman dikkat oyuna çok kaptırıp durağı kaçırmayın!

Unutmadan, bu oyuna yapabileceğim tek eleştiri reklam bolluğu. Her oyun sonunda tam ekran olarak çıkan ve normalde de ekranın yukarısına konumlandırılmış olan reklamlar gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Bunun azaltılması oyunu oynayacak insanların artmasını sağlayacaktır.

 
 
  ZigZagCube İndir [ÜCRETSİZ]


 
 

 Rop
Belkide bu oyunlardan şimdiden en çok başarıyı yakalamış oyun olan Rop, ingilizce adı "rope" olan halatı çağrıştırması amacıyla bu adı almış.

Oyunda size verilen şekli iplerle çeşitli yollar deneyerek girmeye çalıştığınız bu oyun bir süredir iOS'te vardı ve bir anda çok fazla tutuldu. Şimdi de Android platformuna gelen bu oyunu dün test ederken yarısına gelene kadar bırakamadığımı söyleyebilirim.

MildMania yapımı olan oyunda toplam 77 bölümü olan Rop için kısa süre içerisinde bir de 2. paket gelerek bölüm sayısı uzatılacak. Oyunu kavradıktan sonra çok rahat geçilebilen bölümlerde bazı anlarda acayip zorlayabiliyor. (Örneğin ben 31. bölümde kalmışım. Bir türlü de geçemedim vallahi)

Bu da ücretsiz bir oyun olmasıyla indirip deneyebilme şansınız bulunuyor. Ama benden söylemesi, indirdikten sonra bitirene kadar silemeyeceksiniz. (iOS'te 1.99TL gibi bir ücreti var. Bir yerde ücretsiz diğerinde ücretli olması pek hoş olmamış ama 2 lirayı da fazlasıyla hak ediyor)
 
 
  Rop İndir  Android [ÜCRETSİZ] iOS [1.99TL]
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0