• Anasayfa
  • Oyun
  • Türkiye'nin İlk Global Oyun Fuarı Gaming İstanbul Başlıyor!

Türkiye'nin İlk Global Oyun Fuarı Gaming İstanbul Başlıyor!

1
0
0
0
0
''Türkiye'nin en büyük oyun fuarı'' ünvanının sahibi olmaya hazırlanan Gaming İstanbul, bir hafta sonra kapılarını açıyor.

4 ay önce sizlere bu haberimiz ile duyurusunu yaptığımız Türkiye'nin ilk global çaplı oyun fuarı Gaming İstanbul'a artık sayılı günler kalmış durumda. E3, Gamescom vb organizasyonları takip ederek hayıflananlar için müthiş bir fırsat sunan Gaming İstanbul (GIST), 4 Şubat tarihinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin en büyük oyun fuarı olmaya hazırlanan GIST, katılımcı sayısı ile de sağlam ses getirmeyi amaçlamakta. Zaten ''oyun'' konusunda bu denli potansiyeli olan Türkiye'de böylesine büyük bir organizasyonun ses getirmesi en doğal şey gibi durmakta.Peki Nedir Bu Gaming İstanbul?

Türkiye'de düzenlenecek global çaptaki ilk fuar olma özelliğini taşıyan GIST, hem dünya genelinden hem de Türkiye'den birçok oyun firmasını ve oyuncuyu bir araya getirecek. GIST'i diğer oyun fuarlarından farklı kılan şey ise, olayın sadece bilgisayar oyunlarından ibaret olmuyor oluşu.

Bir ''oyun'' fuarı olan GIST, oyunun her türüyle amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen herkesin, yani kısacası oyun ile ilgili her şeyin aynı çatı altında toplandığı bir yer olacak. Üstelik fuar süresi boyunca dijital eğlence ve oyun dünyası hakkında konferanslar ve seminerler de düzenlenecek. Bu konferanslar içinde şu an en dikkat çekeni, Geliştirici Konferansları kapsamında düzenlenecek ve teması “Oyunlarda Konsept Tasarımı ve Sanat Yönetimi” olan konferans. Ayrıca yine Geliştirici Konferansları kapsamında Sanal Gerçeklik/Virtual Reality(VR) semineri de fuar döneminde ziyaretçileri bekleyen etkinliklerden.Tabii GIST sadece bunlardan ibaret olmayacak. 4 gün sürecek dev organizasyonda, organizasyona katılan profesyonellerden gerçek zamanlı haberdar olabilecek, iletişim kurabilecek ve randevulaşabileceksiniz. Ayrıca -muhtemelen fuarın en merakla beklenen şeyleri olan- Cosplay yarışmaları ve organizasyona özel oyun turnuvaları da katılımcılara sunulacak şeyler arasında.4-7 Şubat tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlecek olan Gaming İstanbul hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca GIST 2016 Facebook sayfasından da etkinliklere göz atabilirsiniz.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0