• Anasayfa
  • Oyun
  • Türkiye'nin İlk Global Çaplı Oyun Fuarı Geliyor: Gaming İstanbul!

Türkiye'nin İlk Global Çaplı Oyun Fuarı Geliyor: Gaming İstanbul!

0
0
0
0
0
Sürekli gelişen oyun sektörünün hızına yavaş yavaş ulaşan ülkelerden biri de Türkiye. Ve bunun karşılığını sonunda kendi oyun fuarımız ile alıyoruz.
Oyun severler olarak gözümüz her sene ya E3'te ya Gamescom'da ya da benzeri yurtdışı organizasyonlarında olurdu. Ve sürekli boynumuz bükük şekilde ''orada olmak vardı be...'' diye hayıflanırdık.

Fakat artık yurtdışındakilerin de benzer şekilde hayıflanabileceği, kendi topraklarımızda, bize ait bir oyun fuarımız var; Gaming İstanbul(GIST). Dünya çapında organizasyonlar düzenleyen GL Events tarafından gerçekleştirilen organizasyon, özellikle hedef katılımcı sayısıyla ses getirmeyi amaçlamakta.Peki nedir bu Gaming İstanbul? Türkiye'de düzenlenecek global çaptaki ilk fuar olma özelliğini taşıyan GIST, hem dünya genelinden hem de Türkiye'den birçok oyun firmasını ve oyuncuyu bir araya getirecek. GIST'i diğer oyun fuarlarından farklı kılan şey ise, olayın sadece bilgisayar oyunlarından ibaret olmuyor oluşu.

Bir ''oyun'' fuarı olan GIST, oyunun her türüyle amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen herkesin, yani kısacası oyun ile ilgili her şeyin aynı çatı altında toplandığı bir yer olacak. Üstelik fuar süresi boyunca dijital eğlence ve oyun dünyası hakkında konferanslar ve seminerler de düzenlenecek. Bu konferanslar içinde şu an en dikkat çekeni, Geliştirici Konferansları kapsamında düzenlenecek ve teması “Oyunlarda Konsept Tasarımı ve Sanat Yönetimi” olan konferans. Ayrıca yine Geliştirici Konferansları kapsamında Sanal Gerçeklik/Virtual Reality(VR) semineri de fuar döneminde ziyaretçileri bekleyen etkinliklerden.Tabi GIST sadece bunlardan ibaret olmayacak. 4 gün sürecek dev organizasyonda, organizasyona katılan profesyonellerden gerçek zamanlı haberdar olabilecek, iletişim kurabilecek ve randevulaşabileceksiniz. Ayrıca Cosplay yarışmaları ve organizasyona özel oyun turnuvaları da katılımcıları bekleyen şeyler arasında.

Ülkemizde düzenlenecek global çaptaki ilk oyun fuarı olacak olan Gaming İstanbul (GIST), 4-7 Şubat 2016 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. 10 TL'den başlayan bilet fiyatları, gün sayısı ve etkinlik türlerine göre 215 TL'ye kadar çıkmakta. Organizasyonla alakalı tüm detayları bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
 


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0