• Anasayfa
  • Oyun
  • Facebook'ta Oyunlar İçin Canlı Yayın Desteği Getiriyor!

Twitch ve YouTube Yandı: Facebook'ta Oyunlar İçin Canlı Yayın Desteği Getiriyor!

0
0
0
0
0
İlk aşamada yüksek satın alım rakamlarına ulaşarak milyonların oynadığı oyun haline gelen Overwatch'un ardından Blizzard Facebok ile oyun stream dönemini başlatıryor.
Son dönemde özellikle YouTube üzerinden oyun videosu takip etme isteği iyice artmış durumda. Hatta Twitch tarafında da birçok kişi canlı yayın yapmayı ve takip etmeyi çok seviyor. Hal böyle olunca şahsen çok merak ettiğim bir durum olan "Mark Zuckerberg neden bu işe adım atmadı?" derken sonunda beklenen açıklama geldi.

Şimdiden 7 Milyon'dan fazla oyuncuya sahip olan Overwatch'u daha fazla kişiye duyurmak amacıyla çalışmalar yapan Blizzard, Facebook ile anlaşarak Battle.net'e Facebook ile giriş, Facebook arkadaşlarını görebilme gibi özellikleri getirerek karşılığında Blizzard oyunlarının Facebook üzerinden canlı yayınlanabilmesi özelliğini kazanacak.İlk olarak Overwatch ile başlayacak bu furya ile ilerleyen zamanlarda Blizzard'ın diğer oyunlarının yanı sıra dünya genelince fazlasıyla takip edilen oyunlar da dahil olacağını düşünüyorum. Yani Twitch alışkanlığı, YouTube'un ardından Facebook'a da geliyor diyebiliriz. Bakalım Facebook'ta başlayacak canlı oyun videoları ne kadar ilgi görecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0