• Anasayfa
  • Oyun
  • Twitter'da Karakter Sınırı Sonunda Kalkıyor!

Twitter'da Karakter Sınırı Sonunda Kalkıyor!

0
0
0
0
0
Twitter'ın artık kullanım şekli olarak kabul edilen 140 karakterlik tweet sınırı 2016'ın ilk aylarıyla beraber kaldırılarak 1.000 karakter gibi oldukça uzun bir sınıra getirilecek.
Twitter'ın yıllardır efsaneleşen "140 karakter sınırı kalkıyor" söylencesi bu sefer ciddi ciddi geliyor gibi. Bir kısmın "çok kısa" diyerek istemediği, bir düşünceyi yazmak için sıralı tweet atmaları gerektiği durumda bazı kesin ise Twitter'ın karakteristik yapısı haline geldiği için bu karakter sınırının kalkmasını istemiyor.

Şahsen benim de ikinci tarafta olduğum bu yerde zaten genellikle sadece yazı gördüğümüz ortamda çatır çatır uzun yazılar bence Twitter'ın karakterini bozacak diye düşünmekteyim. Tabii bunu olunca daha iyi bir şekilde anlayacağız.Re/code'un elde ettiği verilere göre artık kesin olan bu durum bahar aylarına kalmadan 140 karakter yerine 10.000 karakter gibi oldukça uzun tweetler görmemiz anlamına gelecek. Tahminimde 140 karakterden sonrasını ana sayfada "Devamını Gör" vb buton vasıyasıyla göreceğimiz olayın sebebi ise karakter sınırından memnun olmayan kesimin memnun olanlardan çok daha fazla olması ve Twitter'ın bunu göz önüne alarak gelen fazla talebe göre bu kararı almış. Twitter'a yeni katılan kesimin yoğunlukta olduğu bu eleştirilerde eski kullanıcılar tarafından "Burası Facebook'a benzemez" anlayışı yenilerin talebiyle kırılacak gibi duruyor. Çünkü hali hazırda video ekleme, çoklu resim desteği vb özellikleri bulunan Twitter'ın asıl özelliği olarak gördüğüm 140 karakter sınırı da kalkınca Facebook ve Twitter birbirilerinin laciverti olacak gibi geliyor bana.

Sizler de hem aşağıdaki ankete tarayıcıdan girerek katılarak hem de yorum kısmından görüşlerinizi belli ederek Twitter'ın bu kararını destekleyip desteklemediğinizi belirtebilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0