• Anasayfa
  • Oyun
  • Twitter'ın Kapatılması Oyun Oldu - Twitter Mivitır

Twitter'ın Kapatılması Oyun Oldu - Twitter Mivitır

0
0
0
0
0
Daha önce “Marmaray İmdat Şeysi”, “Duran Adam” gibi gündemdeki ve halkın tepki gösterdiği olayları flaş oyunlara konu ederek bu tepkilere destek olan İZMO Bilişim ekibi, şimdi de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter ile ilgili açıklamaları ve Twitter’a erişimin yurt çapında engellenmiş olmasını bir oyun ile karşıladı.
 
Bir süre önce oyun sektörünü alt üst eden ve en sinir bozucu oyun olarak hatırlanan Flappy Bird adlı oyunun konseptini esas alan Twitter Mivitır adlı oyunda, Twitter’ın mavi kuşunu, ampullerin arasından geçirerek puan toplamaya çalışıyorsunuz.

Siz puan toplamaya çalışırken arkaplanda, Gezi olayları sırasında Boğaziçi Jazz Korosu’nun söylediği “çapulcu musun vay vay” adlı enstrumental parça kuşunuza eşlik ederken engellere çarptığınızda Başbakan’ın sesinden “twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız” cümlesini duyuyorsunuz. Zaten oyunun yapımcıları da oyunun ismini bu söylemden aldığını belirtmiş.

Oyunun içeriği de Twitter konsptine uyarak aldığınız puanları “Retweetler” adıyla görüntülenirken en yüksek skoru “Favoriler” adıyla gösteriyor. Oyunda kuşunuzu bir yere çarpıp kaybettiğinizde ise karşınıza “engellenmiştir” yazısı geliyor ve baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz.

Başlangıç olarak sadece Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda kullanılabilecek olan “Twitter Mivitır” MOBİZMO mobil uygulama ve oyun geliştirici ekibi tarafından geliştirilmiş ve 21.03.2014 tarihinde Android uygulama mağazası olan Google Play Store’daki yerini almıştır.

“Twitter Mivitır” oyununu cihazınıza indirmek için buraya tıklayın


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0