• Anasayfa
  • Oyun
  • Ubisoft, 2016'da Sanal Gerçeklik Oyunları Sunacak

Ubisoft, 2016'da Sanal Gerçeklik Oyunları Sunacak

1
0
0
0
0
Sanal gerçeklik pazarı gitgide kızışmaya başlarken, Ubisoft'tan pazarı daha da kızıştıracak bir açıklama geldi. Dev şirket 2016'da sanal gerçeklik oyunları sunacak.
Sanal gerçeklik cihazları özellikle bu yıl içinde büyük bir artış gösterip, ilerleme kaydetse de, şu an için piyasada pek fazla bu cihazlara özel oyun olduğu söylenemez. 

Ancak bu sektöre giriş yapmayı düşünen öyle bir firma var ki, ismini duyduğumuz andan itibaren çıkarabileceği oyunlar hakkında heyecanlanmamıza yetti. Bu firma Ubisoft.

Şirket başkanı Yves Guillemot, VR cihazlarının 2016'da piyasaya çıkıp satış patlaması yapacağı zamana kadar, bu platformlar için birkaç oyun geliştirerek, VR'ın sunacağı avantajlardan yararlanmak istediklerini söyledi. Guillemot, ne tür oyunların gelecebileceği ya da herhangi bir oyun serisinin VR için devamı olabileceği konusunda bir açıklama yapmaktan kaçınırken, VR'ın sunduğu potansiyel konusunda oldukça heyecanlı ve istekli olduklarını dile getirdi.''Beklentilerimize göre, VR'lar daha fazla oyuncu sayısına ulaşmak adına mükemmel bir platform olacak. Bu konuda bir endişemiz yok. Ancak asıl sorun, kafanızda VR tarzı bir cihaz varken, sanal bir ortamın olduğu oyunu uzun saatler boyunca oynamak'' açıklamalarında bulunan Guillemot, zaman içinde bu sorunun da üstesinden geleceklerini sözlerine ekledi.

Ubisoft'un bu tarz bir gelecek planlaması, ulaşacağı konsol sayısını da arttıracak. Ubisoft artık PlayStation 3 ve Xbox 360 için 'Just Dance' serisi oyunları üretmeyi durdurdu. Yani Assassin's Creed Syndicate'i falan oynamak istiyorsanız yeni nesil bir konsol ya da iyi bir bilgisayara sahip olmanız gerekmekte.

Ubisoft'un ya da benzer firmaların yavaş yavaş eski platformlardan el-ayak çekmeleri aslında kabul edilebilir bir hareket. Çünkü yeni sistem oyunları geliştirmek ciddi zaman ve para gerektiren bir süreç. Birde bu sürecin yanında geliştiricilere eski konsollar için daha düşük, sınırlı oyun tarzı ve grafikler sunulduğunda bu durum hem zorlayıcı, hem de zaman ve para bakımından daha yıptarıcı bir sürece neden olmakta.Bir süre önce Razer'ın geliştirdiği açık kaynaklı VR seti OSVR sistemine dahil olan firmalardan Ubisoft, bu hamlesi ile önümüzdeki süreçte PC, PS4 ve Xbox One platformlarına çok daha fazla odaklanarak, bu platformlara yönelik adımlar atacak. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0