• Anasayfa
  • Oyun
  • Ubisoft'tan İlk Sanal Gerçeklik Oyunu Duyuruldu: Eagle Flight

Ubisoft'tan İlk Sanal Gerçeklik Oyunu Duyuruldu: Eagle Flight

0
0
0
0
0
Geleceğin oyun sektörü olacak olan sanal gerçeklik için ilk ciddi adım Ubisoft tarafından geldi. Sadece sanal gerçeklik için özel olarak hazırlanan Eagle Flight duyuruldu.
Günümüzün en önemli gelişmelerinden biri olan sanal gerçeklik deneyiminde şimdiye kadar birçok oyun örneklerine rastladık. Geleceğin oyun sektörünün buraya kayacağı ve oyunu oynayan değil, direkt olarak oyunda olan bir oyunculuk anlayışına geçirecek olan VR teknolojisi için ilk büyük firma atağı Ubisoft tarafından geldi.

Assassin's Creed, Far Cry, Watch Dogs, Devil May Cry, Prince of Persia, Tom Clancy's (Ghost Recon, Rainbow Six, Splinter Cell) ve The Crew gibi birçok ünlü serinin yapımcısı olan firma bu oyunları ileride VR platformuna getirebileceğine dair ilk sinyali Eagle Fight adını verdiği bir oyunun duyurusuyla başlatyıyor.Adından da anlaşılabileceği üzere "Kartal Uçuşu" oyununda bir kartal olarak sanal gerçeklik gözlüğünüz ile uçacaksınız. 2016'da çıkacağı belirtilen ancak tarih verilmeyen oyun Ubisoft'un VR platformuna ilk adımı olacak ve böylece ilerleyen yıllarda bir Assassin's Creed'i bir Far Cry'ı falan bu platformda oynayabilme, Rainbow Six oynarken etrafımıza sanal gerçeklik gözlüğü ile bakabilme gibi durumlar söz konusu olabilir.

Altı kişiye kadar çoklu oyuncu modu bulunacak oyununda boş boş uçmak yerine karşınızda başka düşmanların da olacağı ve evlerin ağaçların arasından geçerken dikkatli olmanız ve çarpmamanızı sağlamanız gerekeceği heyecanlı bir oyun olacağı bilgisi verişmiş.Çıkışını yaptığında PlayStation 4 platformuna PlayStation VR desteği ile gelecek olan oyun ayrıca bilgisayar kullanıcılarına ister Oculus Rift isterse HTC Vive ile oynayabilme şansı sunacaklar. Yani istedikleri VR gözlüğü ile bu oyunu PC veya PS4 platformunda oynama şansınız olacak.

Diğer çıkacak detaylarını ve özellikle nasıl bir deneyim sunacağını merakla beklediğimiz oyun 2016'dan itibaren büyük firmaların sanal gerçekliğe girişine ön ayak olabilir, inşallah da olur diyelim. Artık yeni bir çağ tam manasıyla başlıyor, buyrun oyunun tanıtım videosunu izleyelim;
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0