• Anasayfa
  • Oyun
  • Valve, Şike Yapan CS:GO Oyuncularına Acımayacak!

Valve, Şike Yapan CS:GO Oyuncularına Acımayacak!

1
0
0
0
0
CS:GO, global çapta ciddi bir başarı yakalamış durumda. Oyunun adil olması için ise Valve, kontrolleri sıkılaştırdı ve cezaları arttırdı.
2015 yılının başlarında Valve, birkaç profesyonel CS:GO oyuncusunu şike yaptıkları gerekçesi ile ESL One Katowice 2015'ten ihraç etmiş ve oyuncular ile ilgili verilecek kararı 2016 yılına kadar değerlendirerek, alınacak kararı yeni yılda açıklayacağını bildirmişti. 

2016 yılına geldiğimizde Valve cephesi bu kararı açıklamış durumda ve yapılan açıklamadan şunu çıkarabiliriz; Valve şike yapanın gözünün yaşına bakmayacak. Yapılan açıklamaya göre, şikeye karışan oyuncular bundan sonra Valve'in dahil olduğu hiçbir etkinliğe katılamayacak.Kararlarının son derece kesin olduğunu ve asla değişmeyeceğini belirten Valve cephesi, Counter-Strike ile yaratmış oldukları marka değerini kaybetmemek için son derece katı davranlıklarını ve hiçbir kullanıcıyı mağdur etmek istemediklerini de bildirmekte.

Valve cephesinin açıklaması bu şekilde iken, Valve sponsorluğunun bulunduğu iki önemli etkinlik ESL ve ESEA da, daha ciddi önlemler almak için bir adım atmış durumda. Valve'in şike yaptığını düşündüğü ve ''şüpheli'' konumda olan oyuncular da etkinliklere alınmayacak. 

Kaynak: PCGamer
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0