Valve, E3 2015'e Katılmıyor!

0
0
0
0
0
Oyun severler tarafından merakla beklenen E3'e sayılı günler kalmışken, Valve cephesinden hayranlarını üzecek bir haber geldi.
Yeni bir sanal gerçeklik gözlüğü ve farklı firmalarla ortak çalışarak tek bir çatı altında topladığı cihazları ile Valve, şu sıralar oldukça yoğun bir tempoda.

Bir yandan bu haberimizde de belirttiğimiz gibi HTC ile ortak yapımı olan Vive VR setleri geliştiricilere ücretsiz olarak sunmaya başlayan Valve, Steam Makineleri için de ön sipariş alımına başlamıştı.Yani sonuç olarak Valve yeni ve oldukça iddialı bir yapılanma içinde emin adımlarla ilerliyor. Ancak şirketin bu durumu, 16-18 Haziran'da gerçekleştirilecek ve oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden biri olan E3 2015'e yansıyacak. GamesBeat'in kaynakları doğrultusunda dev şirket Valve, bu sene düzenlenecek E3'e katılmayacak (E3 resmi sitesine bakarsanız katılan firmalar arasında da Valve bulunmamakta).

Hali hazırda bir süre önce hem sanal gerçeklik gözlüğünü hem de Steam Machines sistemlerini tanıtan şirketin anlaşılan E3'te sunacağı yeni bir şeyi yok (tabi bunu adamları baltalamak için söylemiyorum. Zaten tüm yeniliklerini tanıttılar, o yüzden şu an E3'e ihtiyaç duymuyorlar).Bu durumda ön plana çıkan bir şey daha var; Half-Life 3. Bildiğiniz gibi Half-Life 3 belki de oyun severler tarafından en fazla beklenen, en fazla özlenen oyunlardan biri. Sürekli olarak ''gelecek-gelmeyecek'' konuları ile gündeme gelen oyun, bazen kesin bir dille yalanlandı bazen de küçük sızıntılarla ''bu sefer geliyor herhalde'' dedirtti. Oyunun geleceğine dair söylentiler, son zamanlarda artmış, hatta Valve'in Vive VR ve Steam Machines cihazlarından sonra tanıtım sırası ''assolist'' olarak tabir edilen Half-Life 3'e geldiği söylenmişti.Hal böyle olunca da bütün oklar tüm oyun dünyasının odaklanacağı E3'e çevrilmiş, Half-Life 3 tanıtımı ile Valve'in, E3'ün yıldızı olacağı söylenmişti. Ancak Valve'in E3'e katılmamasıyla birlikte Half-Life 3 hayalleri de suya düştü. Tabi buradan oyun hiçbir zaman gelmeyecek gibi bir algı oluşmasın. Malum Valve'in ne yapacağı belli olmuyor. Yani ortada bir Half-Life 3 ihtimali hala var.

Dediğimiz gibi Valve direkt olarak E3'e katılmayacak. Ancak Valve ile ortaklığı olan Alienware gibi firmaların kendi Steam cihazlarını, HTC'nin de Vive VR'ı E3'te görücüye çıkarması beklenmekte.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0