• Anasayfa
  • Oyun
  • Valve Source 2 ile Yenilenmiş Dota 2 Reborn'u Tanıttı

Valve Source 2 ile Yenilenmiş Dota 2 Reborn'u Tanıttı

0
0
0
0
0
Bir süre önce Dota 2 üzerinde Source Engine 2'nin kullanılması kafalara bir 'acaba?' sorusunu getirmişti. Dün gece ise bu soru cevabını buldu. Dota 2 Reborn tanıtıldı. 
Valve kısa bir süre önce Source 2'yi duyurmasından sonra, Dota 2 üzerinde kullanımını ve oyuna bazı güçlendirmeler yapıldığını görmüştük.

Valve'den böyle bir atak gelince de yenilenmiş bir Dota 2'yi beklemeye başlamıştık. Bu beklenti dün gece son buldu ve Valve yenilenmiş Dota 2 Reborn'u tanıttı. Oyunun ana sayfasında yapılan duyuruda ''yeni arayüz, yeni motor ve yeni oynayış tecrübesi'' şeklinde tabir edilen bir kısım bulunsa da, direkt olarak Source 2'nin adının geçmemesi biraz garip olmuş.Yenilenmiş oyunu üç aşama olarak tanıtacak olan Valve, ilk aşama ile oyunun Source 2 ile yenilenmiş arayüzünü tanıtıyor. İnternet sitesinde de ''All-New Dashboard'' olarak sunulan kısımda karşımıza yeni bir giriş ekranı ve farklı bir sosyal arayüz çıkmakta. (oyunu düzenli olarak oynayanlara sesleniyorum, bence bu hali öncekinden çok daha iyi olmuş ya, ne dersiniz?)Oyuna yeni başlayacaklar için Valve ''Rehberli Bot Maçları'' denen bir sistem sunmayı planlıyor. Bu sayede yapay zekaya sahip bölüm, yeni başlayanlara direktifler ve öğretici ögeler göstererek onlara tam anlamıyla bir rehberlik yapacak. Valve tarafından bu kısımla ilgili yapılan açıklama şu şekilde; '' Dikkat çekecek yeterli bilgiye odaklı olacak bu tanıtım kısmı yeni başlayanlar için hem eğlenceli hem de yeterli düzeyde öğretici olacak ve oyunculara Dota'yı tam anlamıyla oynamanın ne denli keyifli olduğunu öğretecek''.Yeni arayüzü ile detaylı istatistik ve arkadaş ekranına sahip olacağınız Dota 2 Reborn'da, rollere göre hero filtreleme ve karakter özelleştirme yerleri de değişmiş durumda. 

Bu hafta arayüzü tanıtan Valve, önümüzdeki hafta ise odak noktası Custom Games olan yenilikleri paylaşacak.  Dota 2 Reborn'un ''part 1'' olarak adlandırılan yenilemiş arayüzünü detaylı olarak ana sayfasından incelemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0