• Anasayfa
  • Oyun
  • Valve Steam Machines Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Fiyatı

Valve Steam Machines Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Fiyatı

1
0
0
0
0
Piyasanın en iyi iki oyun konsolu olan PlayStation ve Xbox'a rakip, Steam Machines ile Valve oluyor.

Sürekli olarak yapılan Xbox - PlayStation ve PC kıyaslamasında hemen hemen herkes PC'nin oyun açışından en iyisi olduğunu düşünür. Buna rağmen oyun konsolu sektöründe gerek PlayStation gerek Xbox önemli gelir elde etmektedir.

Ancak Valve, PC tecrübesini televizyonlara taşıyacak olan Steam Machines ile oyun konsolu sektöründe adını ciddi şekilde yazdıracağa benziyor.

Valve'in PlayStation ve Xbox'a rakip olacağı ve bu konuda epey iddialı olduğu yeni cihazları Steam Machines'i duymayanınız hemen hemen yoktur. Kısaca Steam Machines'den bahsedecek olursak; Steam Machines, bilgisayarınızdaki oyunları HDTV'nize aktararak oturma odanızda PC games keyfini yaşayabileceğiniz bir oyun konsolu (bu videomuzda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz).

Lafı fazla dolandırmadan, sürekli ertelenip duran Steam Machines'lerin görüntüleri ve özellikleri sizlerle;

Steam Link FullHD'de 60fps oyun oynamayı sağlayan Steam Link aynı zamanda wifi destekli. Fiyatı 49 dolar olarak belirlenmiş.


Alienware Steam MachineIntel Core i3 - i5 ve i7 destek seçeneği bulunmakta. NVIDIA GeForce GTX GPU,  2 - 4 ve 8GB seçenekli DDR3L RAM , 500GB yada 2TB SATA Hard Disc. Fiyatı 479 dolar.
FalconNW Tiki Steam MachineIntel Core serisini i7-4790K'ya kadar destekleme, NVIDIA GeForce 900 serisi (Titan ve Titan-Z sınıfı), 16GB DDR3 RAM (1866MHz) 8TB SSD ve HDD. Fiyatı seçilen özelliklere göre 1,999 dolar ile 4,999 arası.


Valve, Steam Machines'leri önümüzdeki Sonbaharda dünyanın çoğu yerinde satışa sunacağını duyurdu.
 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0