• Anasayfa
  • Oyun
  • Xbox 360'ınızdaki Oyunları da Windows 10 Üzerinden Oynayabileceksiniz!

Xbox 360'ınızdaki Oyunları da Windows 10 Üzerinden Oynayabileceksiniz!

2
0
0
0
0
Windows 10 ile gelecek yeniliklerden biri de ilk başta Xbox One için duyurulan oyun paylaşımı özelliğini Xbox 360 modellerine de getirmek oldu.
Bildiğiniz gibi Microsoft tarafından yapılan ve Windows 10 lansmanında belli başlı birçok yeniliğin tanıtıldığı etkinlikte en fazla dikkat çeken detaylardan biri ise Xbox One oyunlarını Windows 10 ile PC üzerinden oynayabilmekti.

Ancak bu durum Xbox One DVD'sini PC'ye takarak değil, Xbox One ile PC'yi senkronize ederek Xbox One'daki oyununuzu stream özelliği ile bilgisayarınızdan oynayabilmek şeklinde gerçekleşiyor.Fakat ilk lansmanda söylenmemiş olsa da şimdi ortaya çıkan bilgilere göre bu özellik Xbox 360 kullanıcılarına da getiriliyor. Yani Xbox 360'ınızda sahip olduğunuz oyunları aynı şekilde streaming özelliği ile Windows 10 bilgisayarınızdan oynayabileceksiniz!

Yani son çıkan oyunlar ile gözden düşen ve birçoğunda yer verilmeyen Xbox 360, böylelikle kaybolan popülaritesini elde tutmaya çalışacak.

Eğer bir Xbox 360'ınız ve Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü Yüklü bir bilgisayarınız var ise Xbox'ta Önizleme Programı'na dahil olmanız halinde şimdiden bu özelliği kullanabileceksiniz.

Kaynak: Engadget
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0