11
6
6
5
2
Xbox mı Daha Sağlam Yoksa PS4 mü?
​Son bir aydır akıllı telefonlara yapılan işkenceler biraz duruldu. Ama öncesinde her gün farklı bir telefon, türlü işkencelerden geçerek dayanıklılık testlerine tabi tutuluyordu. Açıkçası bizde sıkılmıştık zaten bu tarz haberlerden. Fakat Wired, bu sefer farklı bir platformdaki cihazların dayanıklılığını ölçmek için video yayınladı.
Son bir aydır akıllı telefonlara yapılan işkenceler biraz duruldu. Ama öncesinde her gün farklı bir telefon, türlü işkencelerden geçerek dayanıklılık testlerine tabi tutuluyordu. Açıkçası bizde sıkılmıştık zaten bu tarz haberlerden. Fakat Wired, bu sefer farklı bir platformdaki cihazların dayanıklılığını ölçmek için video yayınladı.
 
PlayStation 4’ü ve Xbox One’ı 1.5 ve 4.5 metrelik yükseklikten yukarı bırakarak, cihazların ne kadar hasar aldıkları gözlemlendi.
 
İki cihaz, 1.5 metrelik yükseklikten bırakıldıktan sonra oyun oynatma konusunda sıkıntı yaşamadı. Fakat 4.5 metrelik yükseklikten bırakıldıklarında işler biraz değişiyor. Satışlardaki başarısını bu testte tekrar edemeyen PS 4, Xbox One’a göre çok daha fazla hasar aldı.
 
Aşağıda Full Slow Motion gösterimle, iki cihazın aynı anda yükseklikten aşağıya bırakılmasını ve aldıkları hasarları göreceksiniz:
 


 
11
6
6
5
2
Emoji İle Tepki Ver
11
6
6
5
2