• Anasayfa
  • Oyun
  • Xbox One Kumandasına Takılabilen Klavye: ChatPad!

Xbox One Kumandasına Takılabilen Klavye: ChatPad!

0
0
0
0
0
Xbox, Xbox One kumandasına takılabilecek olan bir klavye aparatı geliştirdi.
Konsolların savaşı olarak adlandırılan Xbox ve Playstation arasındaki rekabet gün geçtikçe şiddetleniyor. Tarafların, konsol kullanıcılarının kendilerini seçmesi adına yaptıkları yenilikler de bizim hoşumuza gitmiyor değil. Bu yeniliklerden en sonuncusu Xbox tarafından geldi; Chatpad

Bugünlerde konsolların en gelişmiş özelliklerinden birisi olan sosyallik, bazı kullanıcıların hiç bulaşmak istemediği konulardan birisi. Kullanıcılar bilirler, eğer konsolunuzda mikrofon gibi sohbet amaçlı kullanabileceğiniz bir alternatif yoksa kumanda yardımıyla bişeyler yazmaya çalışmak tam anlamıyla işkencedir. Xbox, 4 Ağustos'da kendi sosyal hesapları başta olmak üzere bütün kaynaklarından bu soruna çözüm getirebilecek olan Xbox Chatpad'i çıkaracağını duyurdu. Chatpad, Xbox One kumandasının alt tarafına takılabilen ve görünümüne eski model telefonlardan aşina olduğumuz küçük bir klavye. Bu klavye çok sıradan bir fikir gibi görünse de her yönüyle sosyal ağlara bağlı olan konsolların kullanıcılarının başkalarıyla iletişime geçmesi için gerekli olan bir eklenti.

Xbox Charpad'in ne zaman çıkarılacağı hakkında tam olarak bilgi verilmedi ama Xbox'ın resmi Twitter hesabından attığı tweete göre ön siparişler çoktan başlamış ve bu da eklentiyi uzun bir süre beklemeyeceğimize işaret.

Kaynak: TheVerge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0