XBOX One mı, PS 4 mü?

2
1
0
0
0
XBOX One mı, PS 4 mü?
Microsoft'un yaptığı açıklamayı bir düello daveti olarak kabul eden Sony, rekabeti kızıştırmak için Playstation 4'ün satış rakamlarını da açıkladı. Peki ezeli rekabette yeni nesil konsolların satışları nasıl gidiyor? Playstation 4 mü yoksa XBOX One mı daha iyi satıyor?
Microsoft'un açıkladığı son rakamlara göre dünya genelinde, 2013 yılının sonu itibariyle 3 milyon adet civarında XBOX One satıldı ve yakın bir zamanda bu rakamın 4 milyon adete ulaşması bekleniyor.

XBOX'ın pazarlama sorumlusu Yusuf Mehdi, satışlarının çok iyi gittiğini ve talebi karşılayabilmek için sürekli çalıştıklarını belirtti. En çok satışın ise tatil döneminde gerçekleştiğini söyledi.
 

 Playstation cephesinden karşılık gecikmedi


Microsoft'un XBOX ile ilgili açıklamasını bir düello daveti olarak kabul eden Sony de cevap vermekte gecikmedi.

Bugün yaptığı açıklama ile Playstation 4'e ait resmi satış rakamlarının 4.2 milyon olduğunu söyleyen Sony ayrıca Plus üyeliklerinin sayısının da iki katına çıktığını belirtti.

Yeni nesil konsolların arasındaki yarışın son derece hızlı beşladığını ver iki tarafın da oldukça iyi işler çıkardığını söyleyebiliriz. (XBOX One'ın Türkiye'ye gelmesi için 7 yıl beklemek zorunda kalmayalım da...)
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0