• Anasayfa
  • Oyun
  • Xbox One Nisan Güncellemesinin Önizlemesi Geldi

Xbox One Nisan Güncellemesinin Önizlemesi Geldi

0
0
0
0
0
Kullanıcılarına daha iyi bir Xbox One deneyimi sunmak için yapılan yeni güncelleme, önizleme şeklinde bazı üyelere sunuldu.
Xbox tarafından yapılan önceki güncelleme önizlemelerinin aksine, Nisan güncellemesinin önizlemesi iki aşama şeklinde sunulacak.

Bu iki aşamadan ilki olan güncelleme önizlemesi de bugün yayınlandı. Geliştirilmiş party chat (grup konuşması), oyun merkezi linkleri ve daha fazlası yeni önizlemede karşımıza çıkan şeyler.

Bu özelliklere kısaca değinecek olursak yeni güncelleme şunları getirecek;

Party chat özelliği sorun giderme rehberi doğrultusunda Xbox One kullanıcıları için geliştirilmiş. Party uygulaması size mikrofonu aktif etmenizde, gizlilik ayarlarınızda ve diğer grup üyeleri ile iletişimizde oluşan ağ sorunları konusunda yardımcı olacak.

Oyun merkezi özelliği ile arkadaşlarınız yaptıkları aktiviteleri güncel olarak takip edebilecek, yine kendi kanalınız üzerinden sizi takip edenlere mesajlar, oynadığınız oyundan ekran görüntüleri ya da videolar koyabileceksiniz. Bir nevi sosyal medya platformu oluşacak Xbox One kullanıcıları arasında.

Güncelleme ile gelen bir diğer yenilik de başarılar (achievement) olayı. Yeni güncelleme sayesinde başarılar sekmesini (uygulamasını) açmadan kazandığınız başarılar hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz. Detaylara geçiş için ana ekranınızdaki bildirime tıklamak yetecek, ayrıca bu işlemin oldukça hızlı ve kolay yapılması için bir geliştirilme de sunulmuş.Nisan güncellemesi Mart ayı güncellemesi kadar büyük ses getirmeyeceğe, aynı heyecanla beklenmeyeceğe benziyor. Ancak birkaç küçük ayar ve geliştirme ile Nisan güncellemesi de oldukça başarılı durmakta. İlk önizlemesi sunulan güncellemenin ikinci aşaması da önümüzdeki hafta beklenmekte.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0