• Anasayfa
  • Oyun
  • Xbox One, PC ve PS4 Ortak Online Platformda Buluşuyor

Xbox One, PC ve PS4 Ortak Online Platformda Buluşuyor!

2
1
0
0
0
Xbox Live, PC ve PlayStation Network kullanıcıları artık ''çapraz platform'' sayesinde aynı oyunu online olarak oynayabilecek.
Microsoft oyucular için adeta devrim gibi bir olayın başlangıcını yapıyor. 

Son dönemin popüler oyunlarından Rocket League, hem Xbox Live hem de PC üzerinden oyuna katılanları ''çapraz platform'' sistemi sayesinde bir araya getirmekteydi. Şimdi ise Microsoft, bu çapraz platform özelliğini genişleterek diğer platformları da işin içine dahil etme kararı aldı.
Kısa süre önce yaptığı açıklama ile Microsoft; Xbox Live, Windows 10 ve diğer çoklu oyunculu online platformlar için ''çarpaz platform'' sistemini destekleyeceğini duyurdu. Yani bu durum şu anlama geliyor; Xbox Live platformunu kullanan oyuncular Sony'nin PlayStation Network'ünü kullanan oyuncular ile aynı oyunlarda karşılaşabilecek.

Konuyla ilgili [email protected] yöneticisi Chris Charla, Xbox.com üzerinde bir açıklama da yaptı. Charla çapraz-platform özelliği ile ilgili ''bu özelliği desteklemek tamamen oyun gelişticilerine bağlı'' açıklamasında bulundu ve Xbox Live kullanıcılarının istemedikleri takdirde özelliği deaktif yaparak sadece kendileri gibi Xbox Live kullanıcıları ile oyunlarını oynayabileceklerini de sözlerine ekledi.

Tabi şu an için elle tutulur bir adım atılmış değil. Rocket League'de Xbox Live ile PC kullanıcıları ya da PS4 ile PC kullanıcıları ortak platformda oynayabiliyor. Ancak benzer sistem henüz Xbox Live ile PlayStation Network arasında kurulmuş değil. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Gamespot 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0