PS4 ile Yarışında Xbox One Öne Geçti!

0
0
0
0
0
PS4 ile Yarışında Xbox One Öne Geçti!
PlayStation 4’ün genel satış rakamları baz alındığında Xbox One’a göre önde olduğunu söylememize gerek yok. Fakat Microsoft’un uyguladığı yeni stratejiler, Eylül ayı için Xbox One’ın PlayStation 4’e üstünlük kurmasına neden olmuş gibi görünüyor.
PlayStation 4’ün genel satış rakamları baz alındığında Xbox One’a göre önde olduğunu söylememize gerek yok. Fakat Microsoft’un uyguladığı yeni stratejiler, Eylül ayı için Xbox One’ın PlayStation 4’e üstünlük kurmasına neden olmuş gibi görünüyor.
 
Wedbush Securities'ten Michael Pachter’ın araştırmalarına göre, Microsoft’un konsolu, PS4’ü ABD’de Eylül ayı içerisinde geçmeyi başardı. Eylül ayının satış verilerini inceleyen Pachter, ay içerisinde Xbox One’ın 325 bin, PS4’ün ise 250 bin adet satıldığını gözlemlemiş. Bu rakamların kabaca çıkarıldığını, NPD’den gelecek olan resmi rakamları görmeden kesin bir şey söylememiz doğru olmaz.
 
Patcher’ın analizine göre Microsoft’un satış stratejileri oldukça işe yaramış. Bu değişimin en büyük etkenlerinden birisi de içinde Kinect bulunmayan kutu satışının olması. Yalnız yeni oyunlar ve satışa sunulan yeni bundle’larla oyunculara 100 dolara kadar kar sunması, Microsoft tarafında büyük hareketlenmelerin olmasını sağlamış.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0