• Anasayfa
  • Oyun
  • Xbox One, Satışlarda PS4'ü Geride Bıraktı

Xbox One, Satışlarda PS4'ü Geride Bıraktı

1
0
0
0
0
​Sony Playstation 4’ün satış rakamlarına baktığımızda her zaman zirvenin tek hakimi olduğunu görmüştük. Fakat Microsoft’un Xbox One için yaptığı indirimler işe yaramış gibi duruyor. 
Sony Playstation 4’ün satış rakamlarına baktığımızda her zaman zirvenin tek hakimi olduğunu görmüştük. Fakat Microsoft’un Xbox One için yaptığı indirimler işe yaramış gibi duruyor. NPD tarafından yapılan açıklamada, Xbox One Kasım ayında ABD ve İngiltere’de en çok satan oyun konsolu oldu. PS4’ü geride bırakan Xbox One’ın zirvede olmasının sebebi, Microsoft tarafından yapılan indirimler sayesinde olduğu söyleniyor.Geekwire’ın haberine göre Xbox One, geçtiğimiz ay içerisinde ABD’de 1.2 milyon sattı.

Xbox’ın pazarlamadan sorumlu başkanı Mike Nichols da, Kasım ayını zirvede tamamladıklarını belirterek Xbox One satışlarında rekor kırdıklarını söyledi.Xbox One’ın 10 milyon satış barajını geçtiğini açıklayan Microsoft, yaptığı indirimlerle Xbox One’ı geride bırakmak için elinden ne geliyorsa yapmıştı. Tabi önemli olan bu indirim stratejisinin ileriki günlerde de devam edip etmeyeceği. Bu şekilde devam ederlerse PS’yi ciddi sıkıntılar bekliyor olabilir. Kaynak

Aşağıdaki GIF, oyun sektörünün birbirleriyle olan ilişkisini çok güzel anlatmış.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0