• Anasayfa
  • Oyun
  • Xbox 360'tan Xbox One'a Gelecek İlk 104 Oyunun Resmi Listesi Açıklandı

Xbox 360'tan Xbox One'a Gelecek İlk 104 Oyunun Resmi Listesi Açıklandı

0
0
0
0
0
Microsoft, geçtiğimiz aylarda E3 2015 kapsamında bir duyuru yapmış ve yeni nesil konsolu Xbox ONE'ın Xbox 360 oyunlarını da çalıştırabileceğini duyurmuştu. "Geriye dönük uyumluluk" kapsamındaki bu özellik, birçok oyuncuyu heyecanlandırdığı gibi Xbox ONE'daki oyunların sayısını da bir anda artırmış oluyordu. Bugün yeni bir açıklama daha geldi. Xbox One'da çalışabilecek Xbox 360 oyunlarının listesi yayınlandı.
Bildiğiniz gibi Microsoft yeni nesilde geriye uyumluluk sistemini uygulayan tek firma oluyor. Hiçbir ek ücret ödemeden Xbox 360'ta disk olarak ya da Xbox Live üzerinden sahip olduğunuz oyunu direkt olarak oynamanızı sağlayacak olan geriye uyumluluk sistemi 12 Kasım'da çıkışını yapacak. Microsoft, bu sistemi destekleyecek olan ilk 104 oyunun listesini açıkladı.  
 
Listeye şöyle bir baktığımızda oyuncuların sevdiği serilerden Halo: Reach, Halo Wars, Call of Duty: Black Ops ve BioShock serisinin tüm oyunları karşımıza çıkıyor. Bunların haricinde Assassin's Creed II, Banjo-Kazooie serisi, Beyond Good and Evil HD, Borderlands, Mass Effect ve Gears of War serisinin tamamı da listede yerini alıyor. Oyunların sıralı tam listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Peki ama bütün Xbox 360 oyunlarını Xbox ONE'da oynayabilecek miyiz? Bunun cevabı şu an için "Hayır" oluyor. Microsoft'un xbox.uservoice.com sitesinde, geriye dönük uyumluluk kapsamında "Hangi Xbox 360 oyunlarını Xbox ONE'da oynamak sizi heyecanlandırır?" diye sorulmuş ve alt tarafta da oy verebilmemiz için oyunlar sıralanmış.Microsoft, bütün Xbox 360 oyunlarının Xbox ONE'da oynanabilmesi konusunda söz vermiyor, ancak oyuncuların favori oyunlarının Xbox ONE'da da stabil oynanabilmesi için çalışmalar yaptığını ve herhangi bir ek ücrete maruz kalmadan bu X360 oyunlarını XONE'da oynayabileceğimizi dile getiriyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0