XBOX Playstation'ı Geride Bıraktı

0
0
0
0
0
XBOX Playstation'ı Geride Bıraktı
Microsoft ve Sony, yeni nesil konsol yarışına kafa kafaya girdi ve ikisi de son sürat satışlarına devam ediyor. Peki istatistikler bu konsolların ve konsollara ait oyunların satışı hakkında ne diyor? Hangi konsol ve hangi oyun daha çok satıyor?
 
Microsoft ve Sony, yeni nesil konsol yarışına kafa kafaya girdi ve ikisi de son sürat satışlarına devam ediyor.

Geride bıraktığımız yeni yıl döneminden her iki marka da karlı çıkarken Amerika'da XBOX One satışları, Playstation 4'ü geride bıraktı. XBOX 360 ve XBOX One, her biri kendi nesilleri arasında yapılan karşılaştırmada Amerika Birleşik Devletleri'nin en çok satan oyun konsolları oldu.

Dünya genelinde Playstation 4'ün satışları 2014 yılına 4.2 milyon adetle 3 miyonluk XBOX One'ı geride bırakırken Amerika cephesinde XBOX 908.000 adet XBOX One ve 643.000 XBOX 360 satışı gerçekleştirerek Sony, Nintendo gibi rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Ayrıca konsol yazılımları konusunda yapılan açıklamaya göre de 2013 yılının en çok satan oyunu GTA V olurken arkasından Call of Duty Ghosts, Madden NFL 25 ve Battlefield 4 geliyor.

Ayrıca Microsoft oyun konusu ile ilgili olarak XBOX One'ın yeni nesil konsollar için üretilen 10 oyundan 6sını bünyesinde barındırdığını söylerken PS 4'ün 4.2 milyonluk oyun satışını 4.8 milyon XBOX oyunu ile geride bırakmayı başardığını söyledi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0