Xbox 2013'te Ne Kadar Sattı?

0
0
0
0
0
Xbox 2013'te Ne Kadar Sattı?
Microsoft'un finansal çeyrek yıl raporlarını takipçileriyle paylaşması sayesinde Xbox One ve Xbox 360'ın kaç adet sattığı da net bir şekilde ortaya çıkmış oldu.
Yeni nesil konsol savaşlarında E3 fuarında stratejik hatalar yaparak PlayStation'ın gerisinde kalan Microsoft, paylaştığı raporlarda Xbox One'ın 2013 sonuna kadarki satış rakamı 3 milyon adet. Perakende satış mağazalarına 3.9 milyon adet Xbox One gönderen şirket, aynı zamanda 3.5 milyon Xbox 360'ı da perakende satış mağazalarına göndermiş. Bu rapordan, insanların hala Xbox 360'ı satın aldıkları sonucuna ulaşılabilir.

Dağıtım ve satış rakamlarında bakıldığı zaman Microsoft'un kendisiyle tezat düştüğü ortaya çıkıyor. Stok sıkıntısı çektiğini açıklayan firma, aynı zaman diliminde PlayStation 4'ün yaklaşık 4.7 milyon adet sattığı gerçeğiyle birlikte Sony'nin gerisinde kalmış görünüyor.

Microsoft'un marka oyunlarının henüz çıkmamış olması ve çoğu ülkede hala Xbox One'ın satışa çıkmamış olması da iki konsol arasındaki farkın tam olarak net olmamasına sebebiyet verirken diğer taraftan PlayStation 4'ün de Japonya pazarında henüz çıkmamış olması yine de ibreyi Sony'den yana gösteriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0