• Anasayfa
  • Oyun
  • Yandex Arama Verilerine Göre Türkiye'de En Çok Aranan 10 Oyun

Yandex Arama Verilerine Göre Türkiye'de En Çok Aranan 10 Oyun

1
0
0
0
0
Yandex,  son zamanlarda Türkiye’de en çok  aranan 10 oyunu listeledi. Sonuçlar pek de şaşırtıcı değil.
Oyun satışları bakımından ülkemiz çeşitli nedenlerden dolayı alt seviyelerde ilerlerse de, oyuncuların kendi yolunu bulduğu konuyla yakından alakalı herkes tarafından biliniyor. Yaşadığımız şartlarda bir asgari ücretin çeyreğine denk gelen popüler oyunları almak için bazılarımız kendi harçlığından biriktirirken, bazılarımız beyaz eşya alır gibi takside giriyor. 

Tabi doğal olarak ‘akacak kan damarda durmaz’ gibi bir sözün bulunduğu milleti durdurmak imkansız. Durumun zorluğu ne seviyede olursa olsun bir şekilde üstesinden gelmeyi başaran oyun hayranları, çıkış yolunun Yandex’de olabileceğini anlamış ve 2015’te de durmadan oyun aramış. Ee tabi Yandex boş durur mu ? Yapıştırmış 2015’te Türkiye’de en çok aranan oyunların listesini. İşte Yandex verilerine göre en çok aradığımız oyunlar.  

 

 GTA 5
Ha geldi ha gelecek, bugün yarın çıkar, başka tarihe ertelendi haberlerinden sonra nihayet PC versiyonuna kavuşulan serinin son oyunu herkesin bildiği üzeri satış rekorlarından satış rekoru beğendi. Bu oyun hakkında fazla bir şey anlatmaya gerek yok sanırım. Kısacası GTA 5 anlatılmaz yaşanır diyerek ölümcül soruyu soralım. Beyler bi baksanıza kaldırır mı ?  
 

 PES 2015
Oyunu daha ismi Winning Eleven olduğu zamanlardan itibaren takip edenlerin hislerine ortak olduğumuzu belirtelim. Nereden nereye, Japonlar yapıyor, bizim zamanımızda... gibi klişe lafları arka arkaya sıralayıp bir sonraki oyuna geçiyoruz.  
 

 MineCraft
Gelelim ülkemizi dünyaya en iyi şekilde tanıtmış oyuna. Ne Çanakkale Savaşları, ne tarihte yazdığımız destanlar bu oyun kadar ülkemizin reklamını yapmamıştır. Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyelim ve ‘züğürt tesellisi’ lafını cümle içinde kullanarak bu açıklamaya son verelim.
 

 Fifa 15
Çoğu zaman oyun içerisindeki hatalarla gündeme gelen son seri eskiden PES’in yanından bile geçemezdi ama son birkaç seneki ataklarına bakıldığında 'harbi PES hayranlarının' bile dikkatini çekmeyi başardı. Fazla söze gerek yok Fifa candır.
 

 Assassin's Creed: Unity
Oyunu ilk oynadığım anda sinirden elim ayağım titredi diyebilirim. Eski serilerde bildiğiniz ‘sinsilik’ vardı ama son seride o akışın zerresi yok ne yazık ki. Yine de yeri ayrı tabi hakkını yemeyelim.
 

 Dying Light
Hikayesi Harran’da geçen güzel bir oyun. Özellikle bu oyunu hiç duymayanlara sesleniyoruz. Bir oyunda zombi olmazsa olmazınızsa gidin ‘at yüküyle’ para verip bu oyunu alın.  
 

 Battlefield Hardline
Eski serilere göre pek yenilik vadetmeyen son oyun hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayı başardı. Yine de eski günlerin hatırına oynanır diyelim.
 

 Cities Skylines
SimCity ile karşılaştırılması pek doğru olmayan oyun. Bize göre çok daha ayrıntılı ve oyuna tam bir devlet mantığıyla yönetim sağlıyorsunuz. Ticari zeka ve yönetim zekası gerektiren bu oyunun ülkemizde çok aranmasına şaşırmamak lazım.
 

 H1Z1
Açık konuşmak gerekirse oyunu denemedik ama tam arkadaşlarla kasmalık bir oyun diyorlar. Çıkalı baya olmuş galiba ama iddialı incelemeli bir şeyler gider gibi sanki.
 

 Football Manager 2015
Bu oyun hakkında laf salatası yapmaya gerek yok. Menajerlik serilerinin her zaman yeri ayrı oldu ve ayrı olacak.  
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0