• Anasayfa
  • Oyun
  • ​Yeni Call of Duty Tam Bir Bilim Kurgu Oyunu Olacak

​Yeni Call of Duty Tam Bir Bilim Kurgu Oyunu Olacak

0
0
0
0
0
Yeni Call of Duty oyunu bekleyenlerini şaşırtabilir. Call of Duty iyice bilim kurguya dönüyor.
Her zaman ''bir oyunun serisi ne kadar uzarsa, o kadar sıkıcı olmaya başlar'' olayını savunmuşumdur. Evet bazı seriler birkaç oyun ile son derece başarılı işler yapmakta. Ancak bu ''seri'' durumunu her sene her sene devam ettirdiğinizde artık kabak tadı vermeye başlıyor.

Bu durama en güzel örneklerden biri de Call of Duty. İlk 3 oyunu ile bizi bizden alan, hatta ikinci oyununu hala ara sıra açıp oynadığım Call of Duty, bence sonrasında iyice çizgisinden çıkarak farklı tarzda bir oyun olmaya başlandı. Ancak gelen bazı söylentiler eğer doğru ise, bildiğimiz Call of Duty tamamen tarih oluyor ve yerine Dead Space tadında baya bir bilim kurgu oyunu geliyor.Infinity Ward tarafından geliştirilen Call of Duty 2016 versiyonu, tam anlamıyla bir bilim kurgu oyunu olacak. Ayrıca oyun, Call of Duty: Ghost'un ikincisi şeklinde de karşımıza gelmeyecek. Yani hem oynanış olarak, hem de oyun konusu olarak bizi çok farklı bir Call of Duty bizi bekliyor diyebiliriz.

Öyle ki sektörün baya içinde olan NeoGAF'ta oyun hakkında ''bu oyunun yanında Black Ops 3 taş devri gibi kalır'' ifadeleri kullanılmış. Hatta oyunun Battlefield 2142 tadında olacağı, ancak bilim kurgu konusunda onu bile ciddi şekilde geride bıracağı, çok daha ileri bir zamanda geçeceği söylenmekte. Tabi bu bilgiyi paylaşan ''shinobi'' nickname'li arkadaşın daha önceden serinin diğer oyunları hakkında da nokta atışı bilgiler verdiğini belirtelim. Yani adam boş konuşmuyor.

Yeni Call of Duty oyunu E3 etkinliğinde resmi olarak duyurulmuştu. Oyunun çıkışına dair kesin bir tarih açıklanmasa da ''yılın son çeyreğinde'' ifadesi kullanılmıştı. Oyun PS4, Xbox One ve PC platformlarına sunulacak.

Kaynak: IGN
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0