Yeni Örümcek Adam Oyunu Geliyor!

1
1
0
0
0
Beyaz perdede adeta yeniden doğan Örümcek Adam, oyun sektöründe de tekrar adından söz ettirecek.
Beş filmlik bir Sony macerasının ardından Marvel'daki yerine geri dönen ve sonunda Civil War ile Avengers kadrosuna dahil olan Spider Man, şüphesiz Marvel'ın en ünlü kahramanı konumunda.

Tabii Spidey Marvel Sinematik Evreni'ne geri dönüşünü yaptı ancak hala hakları Sony'nin elinde. İşte Spidey'nin tekrar artan bu popülerliğini avantaja dönüştürmek isteyen Sony, oyun seveleri sevindirecek bir hamle ile gelmeyi planlıyor.Geçtiğimiz aylarda oyun geliştiricis Sucker Punch'ın yeni bir Spider Man oyunu üstünde çalıştığı yönünde bazı söylentiler çıkmıştı. Hatta başta Amazon'a düştüğü söylenen bir takım oyun görselleri de internette dolaşmıştı. Tabii sonrasında bunların sahte olduğu ortaya çıkmış ve yeni Örümcek Adam oyunu hayalleri de bir bakıma suya düşmüştü.

Ancak ateş olmayan yerden duman tütmez. 2000 yılından beri Sony Entertainment ile çalışan ve 2011 yılında Sony tarafından satın alınan Sucker Punch, sanıyoruz gerçekten de bir Örümcek Adam oyunu üstünde çalışıyor. Bu iddialara yönelik en güçlü kanıt ise Stephen Oyoung adlı bir dublör. Pek çok oyunda hareket yakalama (motion capture) işlemi için görev yapan Oyoung, CV'sine ''Untitled Spiderman (başlığı belirsiz Örümcek Adam oyunu)'' projesini de ekledi.
 

Üstelik Oyoung'ın oyunun yapımcısı olarak Sony'i yazması da, Sucker Punch iddialarını tekrardan alevlendirdi. İşin tek ilginç tarafı ise motion-capture aşamaları bile tamamlanmış bir oyunun hala başlığının belli olmaması (kim bilir belki de Sony, Marvel'ın takvimine uyup filme özel bir Spiderman: Homecoming oyunu sunar).

Şu an için oyuna dair elimizde bulunan tek bilgi bununla sınırlı. Fakat şöyle de bir söylenti var; oyunu geliştiren firmanın Sony'nin sahibi olduğu Sucker Punch olması, olası bir Örümcek Adam oyununun da PlayStation 4'e özel gelmesi ihtimalini doğurmakta. Eğer iddialar doğru çıkar ve Sony yeni bir Örümcek Adam oyunu ile gelirse 14-16 Haziran tarihlerinde düzenlenecek E3 2O16 etkinliğinde oyunun resmi tanıtımını görebiliriz. Hatta Sony, oyunun başlığını da bu tanıtıma saklıyor olabilir.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0