​Yılın Merakla Beklenen 5 Korku Oyunu

0
0
0
0
0
​Yılın Merakla Beklenen 5 Korku Oyunu
Adeta korkuya, gerilime doyacağımız birbirinden bomba 5 oyun.
Oyuncular, her geçen gün korku oyunlarına olan ilgilerini arttırmakta ve buna bağlı olarak son derece başarılı işler de çıkmakta. Her sene, birbirinden sağlam ve sizi oynarken yerinizden fırlatma garantisi veren onlarca oyun piyasaya çıkıyor. Bu sene de benzer durum yaşacak.

Aslında dediğimiz gibi onlarca oyun var fakat biz içlerinden en popüler konumda olanları ele alalım ve listemizi bu oyunlara göre şekillendirelim dedik.

İşte 2016 yılında gelecek birbirinden korkunç 5 korku oyunu:
 

 FRIDAT THE 13TH: THE GAME

13. Cuma'nın psikopatı Jason'ın başrolde olduğu oyunda amaç, hayatta kalmak. Filmindeki gerilime ve korkuya sadık kalmak isteyen oyun, tıpkı Slander Man tadında diyebiliriz. Bir ormanın içindesiniz ve amaç Jason'dan kaçmak. Oyunun bonus özelliği olarak Jason karakterini alıp milleti kovalama gibi bir imkanınız da bulunmakta. Çıkış tarihi: Eylül

 

 PAMELA

Open-world şeklinde bir hayatta kalma oyunu olan PAMELA, çökmüş bir ütopik dünyanın hikayesini ele almakta. Uzun süre boyunca kriyojenik uykuda olan ana karakterin birbirinden korkunç yaratıklar tarafından ele geçirdiği Eden Şehri'ini bulması ve burada hayatta kalmasını konu alan PAMELA, Deus Ex ve Alien: Isolation oyunlarının harmanlanmışı gibi bir yapıda diyebiliriz. Çıkış tarihi kesin değil. Yaz aylarında olması muhtemel.

 

 ALLISON ROAD

Bir zamanlar Hideo Kojima ve Guillermo Del Toro gibi iki efsanenin elinden çıkacak olan P.T. (Silent Hill) vardı da iptal edildiydi. Bizim de ciğerimiz yandıydı. Heh işte Allison Road, bizdeki o hayal kırıklığını giderebilecek potansiyele sahip. ''Korku oyunu'' kategorisi bir yana Allison Road, yılın en merakla beklenen oyunlarından biri.

 

 UNTIL DAWN : RUSH OF BLOOD

Playstation VR için özel olarak tasarlanan Until Dawn: Rush of Blood, korku oyunlarına yepyeni bir boyut getirmeye hazırlanıyor. Önceden VR için çeşitli korku oyunları piyasaya çıkmıştı fakat Rush of Blood, bu oyunlara nazaran oynanış konusunda çıtayı zirveye koyarak VR sahiplerini oynamaktan çekinir bir duruma getirecek.

 

 OUTLAST 2

Outlast'ı duymayan, izlemeyen hatta oynamayan kalmamıştır. Yani sanıyoruz hepiniz Outlast'ın korku oyunu bazında ne kadar efsane bir iş çıkardığını bilir. Zaten oyun piyasaya çıktığından beri oynayan herkes ''ikincisi gelmeli'' diyordu. Nitekim öyle de oluyor. Oyunun yapımcısının tabiri ile; ''Outlast 2, oyunculara acı çektirmeye geliyor''. Çıkış tarihi: Sonbahar
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0