• Anasayfa
  • Oyun
  • YouTube'dan Twitch'e Rakip Geliyor: YouTube Gaming

YouTube'dan Twitch'e Rakip Geliyor: YouTube Gaming

0
0
0
0
0
YouTube ''oyun videolarının kralı benim'' dercesine kendi canlı yayın sistemini hayata geçiriyor. Bakalım en büyük rakip Twitch bu durumdan nasıl etkilenecek?
YouTube oyun konusunu her geçen gün daha da ciddiye almaya devam ediyor. Birkaç hafta önce çıkan söylentilerden sonra YouTube tarafından bir açıklama gelmese de, sonunda sessizlik bozuldu.

Google bünyesinde olan şirket, bu yaz kendi oyun uygulaması ve web sitesi olacak YouTube Gaming'i tanıtmaya hazırlanıyor. Oyun severler ve oyuncular için muazzam bir platform olacak olan YouTube Gaming, kullanıcı sayısı olarak rekor rakama ulaşma amacında.''Günümüzde oyunlar videoların etkisi ile yeniden doğuyor. Tanıtım videoları, oyun içi videoları gibi pek çok kategoriye ayrılan oyunlarla alakalı videolar bu duruma göre kendi hayran kitlelerini de ediniyor. Hal böyle olunca bizim de oyuncular için bir iyilik yapmamız gerekiyordu'' açıklamasında bulunan YouTube Gaming ürün müdürü Alan Joyce sözlerine şu şekilde devam etti; ''YouTube Gaming favori oyuncularınız ve oyunlarınız üzerine kurulacak ve daha önce hiç bir yerde olmayandan fazla videoya sahip olacak bir platform diyebiliriz. Asteroids'den Zelda'ya (A'dan Z'ye demeye getirmiş işte) 25 binden fazla oyun kendi sayfalarına, hepsinin en iyi videolarının bulunduğu ortak bir sayfaya ve oyuncuların canlı yayın yaptığı sayfalara sahip olacak. Kullanıcılar aynı zamanda kanallara abone olarak canlı yayınlar başladığında bildiri de alabilecek. Yine abone olunan kanallara göre tavsiye edilen diğer kanalları kullanıcılara sunacak olan YouTube Gaming, gerek web sitesinde gerekse uygulamasında canlı yayın olayını merkez alacak şekilde olacak.''Şimdi bu Joyce'un bu sözlerini okuyunca eminim çoğunuz ''ee bu bildiğin ''Twitch'' diyecektir. Ki olay da o zaten. Ayrıca Steam'in de benzer bir platformu bulunmakta. Google, Amazon'un Twitch gibi bir platformla eline aldığı oyun sektörünü, dünyanın en büyük video platformu YouTube'a geri döndürmek için böyle bir hamle yapıyor. Yani genel olarak baktığımızda YouTube Gaming için ''YouTube'un Twitch'i'' dersek yanlış olmaz.

    

Ayrıca YouTube Gaming canlı yayın yapacak kullanıcılarına yayından önce herhangi bir takvimleme işlemi yapma gibi bir zorunluluk da getirmeyecek. YouTube'dan gelen bilgilye göre, YouTube Gaming hem Amerika hem de Birleşik Krallık için yaz aylarında yayınlanmış olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0