• Anasayfa
  • Oyun
  • Zuuks Games’in 1 Ay İçerisinde 430 Bine Yakın Kullanıcıya Ulaştığı Mobil Oyunu: Racing Club

Zuuks Games’in 1 Ay İçerisinde 430 Bine Yakın Kullanıcıya Ulaştığı Mobil Oyunu: Racing Club

1
1
0
0
0
Türk mobil oyun stüdyosu olan Zuuks Games’in Racing Club 1 isimli oyunu, 1 ay içerisinde toplam 430 bine yakın indirme sayısına ulaştı.
İlk oyununu geçtiğimiz yılın (2014) Ağustos ayında çıkaran ve şimdiye kadar 20 oyunu bulunan Zuuks Games, son oyunu ile Android ve iOS kullanıcılarının birbirleriyle yarışabilecekleri bir oyun geliştirdi. Android platformuna 3 Eylül, iOS’e ise 19 Eylül tarihinden itibaren gelen Racing Club 1, her iki platformda toplam 430 bine yakın indirme sayısı elde etmiş. (Android’te 343.744, iOS’te 78.167) Her iki platformda toplam oynanma sayısı ise 4 milyona ulaşmış.

Kullanıcı trafiğini %41 oranla Türkiye’den aldıklarını belirten şirketin kurucu ortaklarından Musa Kara, diğer kullanıcıların ise ağırlıklı olarak Suudi Arabistan, Brezilya, Çin, İspanya, Rusya ve ABD‘den geldiğini belirtti. Eskilerin meşhur RoadFighter oyununun grafik olarak biraz daha iyileştirilmiş bir versiyonu olarak söyleyebileceğimiz oyunun şu anda dünya genelinde oldukça popüler olmasının sebebi ise trafik merkezli ve çoklu oyuncu desteğinin olması. Konsepti trafik ve yarış olan araba oyunlarının en büyük eksikliğinin multiplayer (çok oyunculu) özelliğinin olmamasını söyleyen Kara, bu durumdan faydalanmak adına aynı anda 1000’den fazla oyuncunun yarışabileceği bir konsept geliştirdiklerini belirtti. 

Oyunla ilgili güzel bir haber daha verelim: Yakın bir zamanda Windows mağazalarındaki yerini de alacak. Oyunun Android ve iOS platformları için indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 
  Racing Club

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0