• Anasayfa
  • Mobil
  • Bir Efsanenin Daha Sonu: BlackBerry Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor

Bir Efsanenin Daha Sonu: BlackBerry Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor

1
0
0
0
0
Bir Efsanenin Daha Sonu: BlackBerry Akıllı Telefon Pazarından Çekiliyor
Bir döneme damgasını vuran efsane telefon üreticisi BlackBerry, iddialara göre birkaç gün içinde akıllı telefon pazarından çekiliyor.

Bir dönem fiziksel klavyeli telefonlarıyla telefon dünyasında ayrı bir akım yaratan ve güvenli yazılımıyla adı anılan BlackBerry, ne yazık ki Android trenini kaçırarak kendi işletim sistemi ve alışkanlıkları konusunda ısrarcı olmuştu.

Son yıllarda kötü günler geçiren BlackBerry, Priv ve diğer bazı modelleriyle Android pazarında şansını denese de bir türlü beklediği başarıyı elde edemedi. Ortaya atılan son dedikodu ise bir dönemin efsanesinin akıllı telefon dünyasını terk edeceğini gösteriyor.

Zaten şirketin son günlerdeki satış rakamları ve hisseleri gibi detaylar bu kararın ipucunu bize veriyordu. Şimdi ise bu kararın verildiği bazı isimler tarafından iddia edilirken BlackBerry henüz pes ettiğini duyurmadı ancak bu kararın pek de uzak olmadığı son haberlere göre maalesef söylenebilir.

BlackBerry'nin böyle bir karar açıklayıp açıklamayacağı henüz kesin olmasa da birçok yayın kuruluşu da bu kararın 28 Eylül'de verileceğini söylemiş. Sonuç ne olur bilmiyoruz ama ne yazık ki karar açıklanırsa çocukken "Bende BlackBerry var" diye kendimizi üstün gördüğümüz o özel telefon üreticisi mobil arenadaki yenilgisini kabul edecek.

Kaynak : http://tech.firstpost.com/news-analysis/d-day-blackberry-could-announce-exit-from-smartphone-business-on-28-sep-336984.html
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0