Özel Gmail İletilerinizin 3. Kişiler Tarafından Okunmasını Nasıl Engellersiniz?

6
2
1
0
0
Tahmin edersiniz ki gizlilik unsuru, insanlık varlığını sürdürdüğünden bu yana önemli bir kavramdır. Ancak gelin görün ki son zamanlarda bu durum iyiden iyiye ihlal edilmeye başlandı.

Bizler her ne kadar gizliliğimize ve bilgilerimizin güvenliğine dikkat etsek de gelişen teknoloji ile bu durum ayaklar altına düşmeye başladı. Muhtemelen hepinizin bildiği üzere, Google ve Facebook gibi şirketler de bu konuda oldukça fazla eleştiri alıyor. Öyle ki son günlerde Facebook’un yatak odanızda olanları dahi bildiği iddiaları ortaya atılmıştı.

İnternetin hayatımızın yapı taşı haline geldiğini ve bu nimetten vazgeçemeyeceğimizi düşünürsek, kendimize göre ufak çaplı önlemler almak açıkçası yararımıza olacaktır. Çünkü Gmail gibi güven duyulan bir uygulama bile, sandığınızdan çok daha fazla güvenlik açığı barındırıyor. E-postaları içeriğe göre düzenleyecek olan uygulama, bunun için ilk olarak gelen iletilerinizi tarıyor.

Bu noktada eğer durumdan rahatsızsanız ve bundan böyle iletilerinizin sadece siz ve karşınızdaki kişi arasında kalmasını istiyorsanız, Google Güvenlik Kontrolü sayfasını ziyaret ederek, bu açığı durdurabilirsiniz. Bu bağlantıdan hesabınıza hangi uygulamaların bağlandığını görerek, kendinize göre müdahale yapabilirsiniz.

Kaynak : https://betanews.com/2018/07/03/how-to-stop-your-private-gmail-messages-being-read-by-third-parties/
6
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
1
0
0