Pamukkale Turizm Hakkındaki İflas Kararı Geri Alındı

66
21
3
1
0
Yeniden tahkikat yapan İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 17.Hukuk Dairesi, alacaklıların da 'devam' demesi üzerinde Pamukkale Turizm hakkındaki iflas kararını geri aldı.

Geçtiğimiz haftalarda İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından Türkiye’nin en köklü ve sevilen karayolu ulaşım firmalarından Pamukkale Turizm hakkında iflas kararı verilmişti. Kısa süre önce gerçekleşen ve şirketin kaderini tayin edecek olan toplantıda 462 alacaklıdan 442’si şirketin kapanmaması yönünde fikir beyan ederek gerçekleştirilen oylamada katılımcıların %83’ü oyunu devamdan yana kullandı.

Tüm bu gelişmelerin ardından yeniden tahkikat yapan İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 17.Hukuk Dairesi, şirket hakkındaki iflas kararını geri aldı. Böylece Pamukkale Turizm, seferlerine aynı şekilde devam ederek hizmet vermeye devam edebilecek. Konuyla ilgili olarak Sözcü.com.tr’ye açıklamalarda bulunan Pamukkale Turizm, iflas kararının geri alınması hakkında şu şekilde konuştu;

“İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 17.Hukuk Dairesi tarafından iflas kararının kaldırılması, 3.500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız ve yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesi adına adil bir sonuç olmuştur. 57 yıldır olduğu gibi, ülke ekonomimize istihdam sağlamak ve yolcularımızı sevdiklerine ulaştırmak üzere, aynı sorumluluk bilinci ile çalışmayı sürdüreceğiz.”

Yaşadıkları zorlu süreçte kendilerine destek veren herkese teşekkür ettiklerini belirten şirket, “Bu süreçte bizlere mesajları ile destek veren sadık ve sevgi dolu tüm yolcularımıza,  görevlerini yaparken profesyonelliklerinden taviz vermeyen sabırlı ve güler yüzlü çalışanlarımıza, Pamukkale Turizm ailesine verdikleri destekten bir an bile tereddüt etmeyen güvenilir iş ortaklarımıza,  sektör mensuplarına, basın mensuplarına, ülkemizin adil ve sağduyulu tüm hukukçularına, bizlerle henüz seyahat etme imkanı bulamamış olmalarına rağmen sevgileri ile moral veren herkese, yürekten teşekkürler. Amacımız 57 yıldır olduğu gibi bugün de, yolcularımızdan aldığımız güç ile daima “Keyifli Yolculuk”ları daha çok insanımıza ulaştırmak üzere, yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam etmektir.” ifadeleri ile hizmetlerine devam edeceklerini müjdeledi.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/pamukkale-turizm-hakkindaki-iflas-karari-geri-dondu-4349057/
66
21
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
66
21
3
1
0