Panasonic'ten Leica Lensli Akıllı Telefon: Lumix CM1

0
0
0
0
0
​Almanya’nın Köln şehrindeki dünyaca ünlü fotoğrafçılık fuarlarından olan Photokina’nın bu yıl ki en gözde ürünü Panasonic’in Leica lensli akıllı telefonu olacak gibi duruyor.
Almanya’nın Köln şehrindeki dünyaca ünlü fotoğrafçılık fuarlarından olan Photokina’nın bu yıl ki en gözde ürünü Panasonic’in Leica lensli akıllı telefonu olacak gibi duruyor.
 
Yeni telefonunu IFA 2014’te tanıtmak yerine Photokina’yı tercih eden Panasonic’in, bunun nedeninin Android bir akıllı telefon olmasından öte DSLR kalitesinde fotoğraf çekmeyi hedefleyen bir cihaz olması.
 

 Cihazın teknik özellikleri

Telefon oldukça kalın ve ağır bir gövdeye sahip. 4,7 inç büyüklüğünde 1080p dokunmatik ekran ve 2,3 GHz’lik Qualcomm 800 çipset barındırıyor. 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza ve microSD yuvasıyla 128 GB’a kadar ek hafıza sağlanan telefon, akıllı telefon kullanıcılarını memnun edebilecek özelliklere sahip.
 

 Kamerası oldukça başarılı

Cihazı diğer rakiplerinden ayıran en önemli özellik, 1 inç çapındaki 20 megapiksellik görüntü sensörünün olması. Bununla da yetinmeyen Panasonic, Leica imzalı f/2,8 açıklığa sahip değerli bir lensi, manuel lens kontrol halkası gibi özelliklerle birlikte Lumix CM1 akıllı telefonuyla birleştirmiş.
 
Hem Androidcilerin hem de fotoğraf tutkunu olanların bu cihazı oldukça beğeneceklerini düşünüyoruz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0