• Anasayfa
  • Mobil
  • Patlama Olayından Sonra Bazı Ülkelerde Galaxy Note 7'ler Geri Toplanıyor!

Patlama Olayından Sonra Bazı Ülkelerde Galaxy Note 7'ler Geri Toplanıyor!

0
0
0
0
0
Güney Koreli bir ajansın raporuna göre Samsung, bazı ülkelerde Galaxy Note 7'leri geri toplayacak ve cihazın satışlarını geçici bir süre durduracak.

Samsung'un bu yılki üst seviye akıllı telefonu Galaxy Note 7 ile ilgili her şey çok güzel giderken, birkaç hafta içinde iki kez gelen Galaxy Note 7 modelinin bataryasının patlaması haberleri Samsung'un cihazla ilgili kritik bir karar almasına neden oldu.

Samsung'un da ana merkezinin bulunduğu Güney Kore'de Yonhap isimli haber ajansının paylaştığı bir rapora göre, Samsung hatalı olduğunu düşündüğü modelleri geri toplama ve bazı ülkelerde geçici olarak Galaxy Note 7 satışlarını durdurma kararı aldı.

Bu haberin paylaşılmasından kısa bir süre sonra Samsung Avusturalya tarafından doğrulandı ve Samsung Avusturalya geçici olarak Galaxy Note 7 satışlarının durdurulacağını belirtti. Daha önceden Samsung, yine bu patlama sorunları nedeniyle cihazın dağıtımını durdurmuştu.

Samsung Avusturalya tarafından yapılan açıklamada bir sorun olduğundan emin olmadıkları ancak bu konu araştırılırken Galaxy Note 7 satışlarının geçici bir süreliğine durduracakları söylendi. Bazı modellerin geri toplanmasıyla ilgili önem taşıyan resmi bir açıklama ise henüz gelmedi.

Güncelleme: Konuyla ilgili Samsung'dan resmi açıklama geldi. Şirket bazı modelleri geri çağıracaklarını ve bir süreliğine Note 7 satışlarının durdurulacağını açıkladı. İlgili habere gözatabilirsiniz:

BONUS

Ayrıca Samsung Galaxy Note 7'nin diğer konularda ne kadar dayanıklı olduğunu görmek istiyorsanız Galaxy Note 7 Sağlamlık Testi videomuzu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0