Futbol Efsanesi Pele, WhatsApp Reklamı İçin Mark Zuckerberg’le Bir Araya Geldi

24
17
0
0
0
Futbol Efsanesi Pele, WhatsApp Reklamı İçin Mark Zuckerberg’le Bir Araya Geldi
Bir dönemin ünlü futbol yıldızı Pele, WhatsApp’ın ödeme servisi Payments’ın Brezilya’ya gelmesi üzerine çekilen reklamda yer aldı. Mark Zuckerberg, reklamda özellik hakkında bilgi almak için kendisini arayan Pele’ye olayın kolaylığını kısaca anlattı.

Brezilyalı futbol efsanesi Pele, WhatsApp’ın yeni reklamı için şirketin sahibi Mark Zuckerberg’le bir araya geldi. İkilinin diyalogda bulunduğu reklamın odağı, WhatsApp’ın yeni kolay ödeme özelliği ‘Payments’ oldu.

Reklamda ödeme özelliğinin Brezilya’da kullanıma açıldığını öğrenen Pele, bilgi almak için Mark Zuckerberg’ü aradı. İkilinin görüntülü konuşmasını sahneleyen reklamda Zuckerberg, yeni özelliğin kolaylıklarını kısaca anlattı. Reklamın tek özelliğiyse reklamın Pelé'yi içermesi diyebiliriz, ki Brezilya için bu iyi bir şey.

Pele’nin WhatsApp Payments reklamı:

Tweet'i görüntüleyemiyorsanız tıklayın.

WhatsApp’ın ödeme özelliği geçen sene sadece Hindistan’da olmak üzere kullanıma açıldı. WhatsApp kullanıcılarının yakınlarına direkt sohbet ekranı üzerinden para göndermesini ve almasını sağlayan WhatsApp Payments yakın zamanda Brezilya’ya da geldi. Ülkenin dünya çapında en çok tanınan isimlerinden olan Pele de özelliği duyurmak adına WhatsApp’ın reklamında yer aldı.

“WhatsApp’ın ödeme servisini sonunda Brezilya’da kullanıma açtığını duyurmaktan heyecan duyuyorum.” ifadeleriyle reklama giriş yapan Pele, Konu hakkında bilgisi olduğundan emin olduğum birini arayacağım. diyip bizzat Mark Zuckerberg’ü aradı. Pele’yi “Selam futbolun kralı!” diye karşılayan Zuckerberg, Pele’nin ödeme servisi hakkındaki sorusunu şu şekilde yanıtladı:

“Arkadaşlara ve aileye para göndermek artık fotoğraf göndermek kadar kolay. Bu işlem bedava ve gereken tek şey anlaşmalı bankalardan birinin kartına sahip olmak. Ücret yok, sıra beklemek yok, nakite gerek yok. Chat kısmındaki ataç ya da artı simgesine basmanız yeterli.”

WhatsApp’ın karşılıklı para göndermeyi çocuk oyuncağına çeviren bu özelliği, henüz ülkemizde kullanıma açılmış değil. Aslında bakarsanız neredeyse hiçbir ülkede kullanıma açılmış değil. Çünkü ilk Hindistan’da açılan özelliği takip eden ikinci ve son isim, yakın zamanda Brezilya oldu. Şirketin diğer ülkeler hakkında henüz bir söz vermişliği yok, bu yüzden özelliğin Türkiye’ye gelmesi için biraz beklememiz gerekecek.

24
17
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
24
17
0
0
0