• Anasayfa
  • Oyun
  • PlayStation 4 Pro’nun, PlayStation 4’ten Farkları Nelerdir?

PlayStation 4 Pro’nun, PlayStation 4’ten Farkları Nelerdir?

9
3
2
1
1
Dün Apple’ın iPhone 7 lansmanının yanı sıra bir de Sony, PlayStation 4 Pro için bir lansman yaptı. Peki, PS4 Pro, mevcut PS4’e göre ne gibi artılara sahip.

Dün akşam her ne kadar Apple’ın iPhone 7, iPhone 7 Plus ve Apple Watch Series 2 lansmanı ön planda olsa da bu hengamenin arasında Sony de aslında Amerika Birleşik Devletleri’nde bir etkinlik düzenleyerek PlayStation 4’ü yeniledi.

PlayStation 4 Pro ve PlayStation 4 Slim modellerini duyuran Sony, Microsoft’un Xbox One S modeline aparkat indirerek 4K oyun desteğini de getirmiş, şu anda en iyi konsol konumuna çıkmanın keyfini yaşamakta. Peki, şu anda hali hazırda PlayStation 4 kullanıcılarının kafasında soru oluştu: “PS4’ten PS4 Pro’ya geçmek gerekir mi?” Bakalım gerekecek mi;

PlayStation 4 Pro için geliştirmeyi ilk başta AMD Radeon grafik işlemcisi konusunda geliştirme yapan Sony, 4.20 TFLOP’luk yeni kartı ile 4K oyun deneyimi ve HDR desteği sunabiliyor. 8GB GDDR5 RAM barındıran PS4 Pro, 802.11 a/b/g/n/ac bağlantısı ile Wi-Fi üzerinden rahat bir online deneyim de sunabilecek. Bluetooth sürümünün de 2.1’den 4’e çıkması da bağlantı teknolojisi ve yeni nesil cihazların kullanılabilmesi konusunda önemli bir artı. Tek depolama alanı olarak 1TB HDD sunan Sony, 399 Dolar fiyatla satışa çıkacak.

Bu bağlamda en önemli artı olarak 4K oyun ve video desteği geliştirmesi sunan PS4 Pro, bunların yası sıra PlayStation VR konusunda da  PS4’ün önünde yer alacak. CoD: IW, CoD: MW Remastered, Spider-Man, Battlefield 1, FIFA 17 gibi yapımlar için çok daha kaliteli ve özel bir destek de alacak.

Yani PS4’ten PS4 Pro’ya 4K oyun ve daha iyi sanal gerçeklik deneyimi sunmasıyla şahsen PS4 almayı düşünüyorken 10 Kasım’da PS4 Pro’nun çıkmasını bekleyeceğim. Ancak bu deneyimi yaşamak isteyen varsa eğer PS4’ünü zaman geçmeden satarak 10 Kasım’ı beklemeleri daha mantıklı olacaktır. Ancak tabiki karar sizin :)

PlayStation 4 Pro, Slim ve Normal Model Özellik Kıyaslaması

9
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
9
3
2
1
1