Dizüstü Bilgisayar Şeklinde Playstation 4

0
0
0
0
0
Bu haberimizde sizlere ilginç bir projeden bahsecedeğim. Dünyadaki ilk dizüstü Playstation 4 olma şerefine erişen PlayBook 4. Daha önceleri Playstation 1'in ince olan kasalarında görüp ağzımızın sularını akıtan bu olayı Playstation 4'te görmek gerçekten güzel. Bu olay Sony'nin yapmış olduğu resmi bir dizüstü değil. Bir geliştirici tarafından tasarlanan ve hayata geçirilen proje sahibi daha önce Xbox One için aynı projeyi geliştirmiş.
Bu haberimizde sizlere ilginç bir projeden bahsedeceğim. Dünyadaki ilk dizüstü Playstation 4 olma şerefine erişen PlayBook 4. Daha önceleri Playstation 1'in ince olan kasalarında görüp ağzımızın sularını akıtan bu olayı Playstation 4'te görmek gerçekten güzel. Bu olay Sony'nin yapmış olduğu resmi bir dizüstü değil. Bir geliştirici tarafından tasarlanan ve hayata geçirilen proje sahibi daha önce Xbox One için aynı projeyi geliştirmiş.

Tamamen 3 boyutlu ortamda tasarlanan ürün, 3 boyutlu yazıcılar tarafından basılıyor. Tabi burada lazer kesiciler ve CNC makineleri de devreye giriyor. Yapan arkadaşın dediğine göre sistem "beni oyna" diye bağırıyormuş. Aslında fikir olarak birçok insanın aklına gelmiştir. Hele ki sabit bir yerde yaşamayıp, konsol bağımlısı olan insanlar bunu görünce muhtemelen çok sevineceklerdir. Ancak bu fikri taşın altına elini sokup, birilerinin gerçekleştirmiş olması çok güzel.

Sistem 22"lik bir Vizio marka Led televizyon kullanıyor. Daha önce tecrübe etmediğim bir marka olduğu için iyiliği kötülüğü konusunda birşey söyleyemem. Ancak yapımcının dediğine göre ekran çok canlı ve bu televizyon oyunlar için ideal. Playstation 4'ü 22" bir ekranda oynamak biraz sıkıntılı olabilir. Sonuçta en son nesil grafikleri küçük bir ekranda görmek oyun zevkini bir hayli düşürecektir. Ancak burada yapan arkadaş şöyle bir güzellik katmış olaya. Dilerseniz Playbook 4'ü başka bir ekrana da bağlayabiliyorsunuz. Playtation 4, üzerindeki hiçbir giriş ve çıkış değişmeden karşımıza geliyor. Fikir ve tasarım olarak hoşumuza giden aletin birkaç eksi yönünü de saymak lazım. Bunlardan birincisi  mobil olması beklenen bir cihazın bu kadar büyük ve hantal durması. Bunu göz ardı edebilirsek fiyat engeli çıkıyor karşımıza. 1395 dolarlık bir fiyatı olan sistemin içinde Playstation 4 sistemi de bulunuyor. Aynı zamanda başka bir televizyona takabilmek için ekstra HDMI out isterseniz 50 dolar daha eklemeniz gerekli. Eğer benim PS4'üm var diyorsanız da, kendi PS4'ünüzü yollayıp fiyattan 300 dolar kadar düşürebiliyorsunuz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0