PlayStation 4, 5.3 Milyondan Fazla Sattı

1
0
0
0
0
PlayStation 4, 5.3 Milyondan Fazla Sattı
Yeni nesil konsol savaşlarında Xbox One'a karşı ezici bir üstünlük kuran PlayStation 4, 8 Şubat 2014 tarihine kadarki satış rakamlarını açıkladı. Oyun konsollarının lideri konumundaki iki dev şirket olan Sony ve Microsoft'un savaşında birkaç ay önce yeni nesillerle birlikte yeni bir evreye geçilmişti.
Yeni nesil konsol savaşlarında Xbox One'a karşı ezici bir üstünlük kuran PlayStation 4, 8 Şubat 2014 tarihine kadarki satış rakamlarını açıkladı.

Oyun konsollarının lideri konumundaki iki dev şirket olan Sony ve Microsoft'un savaşında birkaç ay önce yeni nesillerle birlikte yeni bir evreye geçilmişti. PlayStation 4 ve Xbox One, çıktıkları andan itibaren büyük bir savaşın içindeydi ancak gelmeye başlayan rakamlar, savaşın tek taraflı bir hale dönüşmeye başladığını gösteriyor.

Satış rakamlarında PlayStation 4'ün gerisinde kalan Xbox ile ilgili bu sebepten dolayı farklı dedikodular da çıkmıştı. Öyle ki bir kişi Twitter'dan Microsoft'un Xbox departmanını Amazon'a satacağını dahi söylemişti. Ancak bu haberin asparagas olduğu anında Microsoft'tan yapılan açıklamayla anlaşılmıştı. Yine de konsol savaşını kaybeden Microsoft'un bu tip haberlerle kan kaybını gözler önüne sereceği belli gibi.

 İlk 24 saatte 1 milyon satış!


Sony ise satış rakamlarıyla galibiyetini pekiştirmeye devam ediyor. 3 aylık süreçte küresel pazarda 5.3 milyon adetten fazla satan PlayStation 4, oyun konsolu müdavimlerinin yeni jenerasyon konsola rağbetini ortaya koyuyor. Henüz fazla oyun seçeneği bulunmamasına rağmen ülkemizde de stokları sürekli tükenen ve bekleme listeleri oluşturan Sony, sadece ABD'de 24 saat içerisinde 1 milyon PS4 satmıştı.

PS4'ün başarısından çok mutlu olduklarını söyleyen Sony CEO'su Andrew House, satış ivmesinin sürekli yükseldiğini de belirtiyor.

 PlayStation 4 İncelemesi
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0