Sony Eğlence Müdürü: Niye Bu Kadar Çok PS4 Satılıyor, Bilmiyoruz.

1
0
0
0
0
Sony Eğlence Müdürü: Niye Bu Kadar  Çok PS4 Satılıyor, Bilmiyoruz.
Sony, PS4'ün henüz 9 aydır çıkmış olmasına rağmen 10 milyon satış barajını geçmesinin "endişesi" içerisinde. Sony Eğlence Sistemleri Başkanı Shuhei Yoshida, "satışlar çok iyi, bundan çok memnunuz ama neden bu kadar çok satıldığını biz bile bilmiyoruz" dedi.
Sony'de işler yolunda gidiyor. PS4'ün henüz 9 aydır satış raflarında yerini almasına rağmen 10 milyon satış barajını geçmiş olması da büyük bir başarı. Fakat bu satış rakamlarının elde edilmesindeki nedenin ne olduğunun bilinmemesi, Sony kanadında endişeye neden oluyor. 

Sony Eğlence Sistemleri Başkanı Shuhei Yoshida, "Gerçekten çok mutluyuz, 9 ay gibi bir sürede bu satış rakamlarını yakalamak bizim için çok önemli. Fakat bu durum beni endişelendiriyor, çünkü neler olduğunu tam olarak anlayamıyoruz. Gelecek planlarımızı daha iyi bir şekilde yapabilmemiz için neden bu rakamları yakaladığımızı iyi analiz etmemiz gerekiyor ve bunu yapamıyoruz. Tuhaf bir durum doğrusu" dedi. (bizde olsa "ooh satışların dibine vurduk" derdik. adamlar gerçekten profesyoneller)
 

 Neden olduğunu bilmiyoruz

Yoshida, durumu kavrayabilmeleri için satış departmanlarıyla, hatta gazetecilerle dahi konuştuklarını ve fikir aldıklarını belirtiyor. PS4 kullanıcılarıyla ilgili yapılan araştırmalarda ise çok ilginç verilere ulaşmışlar. Çoğunun daha önce PS3 kullanmadığı, azımsanmayacak bir kitlenin de daha önce hiç konsol sahibi olmadığı görülüyor. Yoshida, bu kitlenin neden PS4'ü tercih ettiğine yanıt bulamıyor.

Sonuç olarak Yoshida'nın satış rakamlarıyla bir derdi yok, sadece gelecek planlamalarını yapabilmek adına endişeli. Geçmişte çıkarılan konsollara göre daha az oyun adedine sahip olan PS4, nasıl oluyorda 10 milyon satış barajını geçiyor asıl konu bu. Yoshida'ya göre Sony, mevcut sorulara bir cevap bulamadığı için bundan sonra sadece PS4'ü daha iyi bir hale getirmek için uğraş verecek.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0