PlayStation'dan Twitter'da Oyuncuları İkiye Bölen Soru: X mi Yoksa Çarpı mı?

82
9
5
5
3
Çok önemli bir konu gibi gözükmese de PlayStation'ın yaptığı açıklamalarla beraber eğlenceli bir dille gündeme düşen soru, oyun tutkunlarının ilgisini topladı. Peki Sony DualShock cihazlarda kullanılan simge sizce hangisi?

Son günlerde sosyal medyada kontrol cihazlarındaki şekillerle alakalı PlayStation kullanıcılarını ikiye ayıran bir soru ortaya çıktı. Üçgen, çember ve karenin isimlerinde herhangi bir kararsızlık olmasa da 'X’ sembolünün nasıl isimlendirileceği konusunda farklı cevaplar yer alıyor. Bu konuda PlayStation İngiltere, Twitter hesabından açıklama yaptı.

'İks' mi? 'Çarpı' mı?

playstation

PlayStation UK hesabı, X tuşuna "iks" mi denileceği yoksa "çarpı" olarak mı isimlendirileceği hakkında konuya girerek bir soru yayınladı ve paylaşılan soruya oldukça fazla kullanıcı yanıt verdi. Yapılan ankette fikir birliği sağlanamasa da firma, oldukça mantıklı bir açıklama yaparak tartışılan konuya bir nokta koydu.

“Eğer ‘çarpı’ya, harf olarak ‘X’ diyorsanız çembere de O (harf olarak) demeniz gerekmez mi?”

Gelen yanıtlardan sonra konuya esprili bir dille yaklaşan PlayStation, yayınladığı bir diğer gönderide de “45 derece döndürülmüş +” şıkkını seçeneklere koyarak bir önceki sorudan daha fazla kullanıcının ilgisini çekmeyi de başardı.

Peki Webtekno okurları olarak sizin düşünceniz ne?

Twitter'da başlatmış olduğumuz ankete kendi kullandığınız kelimeye oy vererek katılabilirsiniz. Aklınıza gelen ilginç yanıtları da bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın :) 

Kaynak : https://comicbook.com/gaming/2019/09/08/playstation-x-or-cross-button-debate-official-ruling/
82
9
5
5
3
Emoji İle Tepki Ver
82
9
5
5
3