• Anasayfa
  • Oyun
  • Playstation 4'e Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gelecek mi?

Playstation 4'e Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gelecek mi?

0
0
0
0
0
Playstation 4'e Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gelecek mi?
Sony'nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 4 çıkış yaptığı tarihten bu yana oldukça başarılı bir çizgiye sahipti ve halende bu başarılı çizgisini sürdürmekte. Söylentilere göre Sony kendi sanal gerçeklik cihazını geliştiriyor
Sony'nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 4 çıkış yaptığı tarihten bu yana oldukça başarılı bir yükseliş çizgisine sahip ve halende bu başarılı çizgisini sürdürmekte. Söylentilere göre Sony kendi sanal gerçeklik cihazını geliştiriyor. Genel olarak baktığımızda Sony'nin böyle bir hamle yapmasının kesinlikle çok mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Oculus Rift'e gösterilen büyük ilgi ve Valve'ın kendi sanal gerçeklik cihazını üretiyor olduğunu düşünürsek ilerleyen zamanlarda oyun dünyasının vazgeçilmez parçalarından birinin sanal gerçeklik cihazları olacağını söylemek pek de yanlış olmayacaktır. 

Her ne kadar Sony tarafından resmi bir bilgi gelmemiş olsa da söylentilere göre GDC(Game Developer Conference) etkinliğinde Sony'nin kendi sanal gerçeklik cihazını tanıtılacağı söyleniyor. Bu haber bir söylentiden uzağa gitmeyecek olsa da Sony'nin böyle bir projesinin olduğunu düşünmek son derece mantıklı. Özellikle konsol konusunda Sony'nin en büyük rakibi olan Xbox One'dan önce kendi sanal gerçeklik cihazını çıkarması hali hazırda bir adım önde olan Playstation 4'ün satışlarını daha da artıracaktır hiç şüphesiz. 17 Mart tarihinde başlayan GDC etkinliği 21 Mart tarihinde son bulacak bakalım bu tarihler arasında Sony kendi sanal gerçeklik cihazı ile ilgili bir duyuru yapacak mı bekleyip göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0