• Anasayfa
  • Oyun
  • Sony, PSN Faciasında Hesabı Çalınanları Sevindirecek!

Sony, PSN Faciasında Hesabı Çalınanları Sevindirecek!

4
0
0
0
0
Sony, PSN Faciasında Hesabı Çalınanları Sevindirecek!
2011 yılında yaşanan PSN faciasında mağdur olan kullanıcıların yüzü gülecek.
Playstation Network'te 2011 yılında yaşanan hack olayından sonra pek çok kullanıcının şifresi, adres bilgileri ve dahada kötüsü kredi kartı bilgileri ele geçirilmişti. Bu hack saldırısından sonra PSN servisi 1 ay kadar bakımda kalmıştı. Hesapları çalınan pek çok kullanıcı konu ile ilgili olarak Sony'yi dava etmişti. Hatta bu davaların bazıları halen devam ediyor. Sony bu olaydan sonra kullanıcıları bir kaç oyun vermişti ancak bu kesinlikle yeterli olacak bir şey değildi.

Nihayetinde halen devam eden davalar sonrasında Sony firması hesapları çalınan kullanıcıların yüzünü güldürecek bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Sony firması bu olaylar sonrasında zarar gören kişiler için üç farklı paket hazırlıyor. İlk paket 14 oyun arasından seçilebilecek bir Playstation Portable oyunu veya Playstation 3 oyunu. İkinci paket 6 tema arasından seçilecek 3 adet Playstation 3 teması. Üçüncü paket ise 3 aylık Playstation Plus üyeliği olacak.

Bunların yanı sıra eğer kimlik hırsızlığna uğradığınızı kanıtlarsanız 2.500$'lık ücret talep etme hakkına sahip olacaksınız. Eğer sizide 2011 yılında yaşanan bu olayda mağdur olduysanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Çünkü Sony firması 15 milyon dolarlık bir limit belirlemiş durumda.
4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0