Pokemon Go'ya Anavatanı Japonya'dan Yasak!

1
0
0
0
0
Son bir aydır dillerden düşmeyen Pokemon Go'ya bir yasak da kendi yurdu Japonya'dan geldi.

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve pek çok insanı ellerinde telefonları ile sokaklara döken Pokemon Go, bazı yerlerde tepki görmeye ve beraberinde çeşitli kısıtlamalar ya da yasaklar yemeye devam ediyor. Ancak bu kez yasağın geldiği yer Pokemon efsanesinin anavatanı Japonya'dan.

Dünyanın çeşitli yerlerine, çoğu çeşitli şekilde dağılan Pokemonlar, bu sebepten ötürü bazen olmamaları gereken ya da olmasalar daha iyi olacak yerlerde çıkabiliyorlar. İşte bunlardan biri de İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerika tarafından atılan atom bombasına maruz kalan Hiroşima.

Şehrin yetkilileri, oyunun yapımcısı Niantic'ten 1945 yılında yaşanan felaket sonrası hayatlarını kaybeden binlerce insanın anısına yapılan Hiroşima Anıtı'ndan ve anıtın bulunduğu parktan Pokemonların kaldırılmasını istedi. Söz konusu parkta 30 Pokestop ve üç 'gym' bulunmakta.

Benzer talep bir süre önce yine atom bombası mağduru olan Nagasaki şehrinin yetkililerinden gelmiş ve yetkililer, Pokemonların anıt parkı ve müzelerinden kaldırılmasını talep etmişti.

Kaynak : http://gadgets.ndtv.com/apps/news/hiroshima-urges-pokemon-go-ban-in-memorial-866441
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0