• Anasayfa
  • Oyun
  • Mobil Pokemon Oyunu Pokemon Rumble Rush Duyuruldu

Mobil Oyun Pokemon Rumble Rush, Android ve iOS İçin Duyuruldu

15
3
2
1
1
Oynaması ücretsiz yeni Pokemon oyunu Pokemon Rumble Rush duyuruldu. Oyun, Android ve iOS platformlarından yayınlanacak.

Pokemon, dünya çapında büyük bir fenomen haline gelen bir oyun serisi olarak biliniyor. Seriyi destekleyen oldukça başarılı bir anime ve bir de manga serisi bulunuyor. Pokemonlar şimdi de yeni bir mobil oyunla karşımıza çıkacak.

Japonya’da Pokemon Scramble SP olarak çıkacak olan oyun, tek elle oynanabilecek şekilde tasarlandı. Oyunda çeşitli adaları seçtiğimiz Pokemon ile keşfedecek, karşımıza çıkan düşman yaratıklara parmağımızla dokunarak saldırabileceğiz. Pokemon evrenindeki diğer oyunlarda da olduğu üzere seviye atladıkça yeni yetenekler öğrenebileceğiz.

Oyunun dünyası iki haftada bir değişecek, bu da yeni pokemonlarla karşılaşma ve yeni pokemonlar yakalama şansı demek. Oyun şu anda Avustralya’nın Google Play mağazasından indirilebiliyor, yakın zamanda da dünyanın geri kalanı için indirilebilir hale gelmesi bekleniyor.

Pokemon, mobil oyun sektöründe büyük bir isim olmayı Pokemon Go ile başarmıştı. O oyuna da yakın zamanda Summer Tour 2019 güncellemesi gelecek ve yaz etkinlikleri başlayacak. Klasik pokemon oyunlarını tercih edenler ise Switch için yayınlanacak olan Pokemon Sword and Shield oyunun yönelecek. Görünüşe göre Nintendo’nun bu yılki E3 2019’da yapacağı pek çok duyuru olacak.  

Oyunun yapımcılığını Amberella üstleniyor. Oyunda, ekranda beliren pokemonlara parmağımızla dokunduğumuzda pokemonumuz otomatik olarak saldırı gerçekleştiriyor. Arama modülünde pokemonların yerini arayıp daha sonra da onları yakalamaya çalışıyoruz. Pokemon yakalama işlemi otomatik olarak gerçekleşiyor. Ekranın alt köşesinde bulunan switch tuşu ile aktif pokemonumuzu değiştirebiliyoruz.

Oyunun oldukça büyük ilgi göreceği ve casual olarak oynanabilen eğlenceli bir pokemon oyunu olacağı belli oluyor. Oyun çıktığında sonucunu hep beraber göreceğiz.

Kaynak : https://www.ign.com/articles/2019/05/15/pokemon-rumble-rush-announced-for-mobile
15
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
15
3
2
1
1